От мобилни телефони до цифрови камери
DMN - майстор
plamen6703 написа:
Разграничи се от мнението на строителя по-горе и опитай да променяш стойността само на резистора 4.7к.
Ами то и твоето мнение не е по различно от на строител в случая...А уж си с големите претенции на специалист. Според теб, защитавайки самочувствието си на специалист - как трябва да се промени стойността на резистора 4.7к? Да се увеличи или намали, за да се намали напрежението? То опитно се видя, че явно няма резултат... А иначе в данните на регулируемия стабилизатор се вижда, че трябва точно този резистор да се промени, то си го пише, не е кой знае какво да го види човек в гугъла...
plamen6703 написа:
За твоята схема за да си сигурен в измерените показания е важно и с какъв мултицет мериш и има вероятност сам да си слагаш "шапката" заради мултицета
С това няма как да не се съглася, така е.


Към автора - напрежението въпреки че е по-високо, поне стабилно ли е или се мени в зависимост от оборотите на двигателя и при включването на консуматори(фарове)? Ако се мени - в какви граници?

П.П. Пиша като човек, който от време на време сам си бърка бетона.
Hoвoceлckи - майстор
Прикачен файл:
управляване на изходно напрежение.jpg
управляване на изходно напрежение.jpg (76.9 KиБ) Видяна 1651 пъти
[/url]
Който разбира - вижда.
-------------------
По-напред показах цитат на предложилия схемата, в който самият той изрежда много недостатъци. Недоумявах защо въпреки тях колегата се е хванал с тази схема. При положение, че е видял втората и коментара за нея от самия forest.
Virtex - майстор
plamen6703 написа:
Да се абстрахираш от глупостите за "преднапрежето" на строителният работник и да споделиш какво се случва. :partyman:
Може и ти да освободиш напрежението спрямо другите потребители и да не използваш всеки пост да изразяваш лично отношение спрямо някои друг.

С огромна вероятност мога да кажа, че някога някъде си ползвал софтуерен продукт, разработен от човек, незавършил информатика в СУ/ТУ и т.н. и гледам не се оплакваш от подобно нещо. Ако човек има желания и знания може да научи всичко, така че не виждам причина да недоволстваш от участието на други потребители в тема, от "твоята" сфера.

Ако някои бърка нека да му се каже, но ако е само на лична основа започва да писва.
marea-ta - специалист
"Към автора - напрежението въпреки че е по-високо, поне стабилно ли е или се мени в зависимост от оборотите на двигателя и при включването на консуматори(фарове)? Ако се мени - в какви граници"
Стабилно е но с 0,5В по-високо след малко ще кача един клип за по-голяма яснота.
plamen6703 - майстор
Virtex написа:
plamen6703 написа:
Да се абстрахираш от глупостите за "преднапрежето" на строителният работник и да споделиш какво се случва. :partyman:
Може и ти да освободиш напрежението спрямо другите потребители и да не използваш всеки пост да изразяваш лично отношение спрямо някои друг.

С огромна вероятност мога да кажа, че някога някъде си ползвал софтуерен продукт, разработен от човек, незавършил информатика в СУ/ТУ и т.н. и гледам не се оплакваш от подобно нещо. Ако човек има желания и знания може да научи всичко, така че не виждам причина да недоволстваш от участието на други потребители в тема, от "твоята" сфера.

Ако някои бърка нека да му се каже, но ако е само на лична основа започва да писва.
Пълен съм с такива продукти каквито казваш и даже си плащам да ги ползвам :)
Не давам съвети на никой как се бърка бетон и ми е странно и смешно като се включат строители в теми по електроника и почнат да пишат за преднапрежения, да смятат аркуссинус, а то да става дума за аркустангенс и тангенс... Става манджа с грозде, но поне е повод с колегата до мен да се захласваме от смях :lol: Как по-ясно да му се каже да не се бърка в теми, които са чужди за него. Пиша като човек, който си е купил бетонобъркачка :wink:
Извинявай за оффтопика. Спорен и успешен ден на всички и мотоциклетиста да се пази от падане, проблема с релето го е решил без да разбере :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Прикачен файл:
напрежение на зареждане.jpg
напрежение на зареждане.jpg (29.26 KиБ) Видяна 1613 пъти
За мен при такова напрежение регулаторът не действа.
lov написа:
Но премери какво напрежение имаш на управляващия извод. Там трябва да се получи около 2,5V.
Направи го. Покажи ни ако обичаш и уреда, с който мериш.
lov написа:
Като му изключиш управляващия не трябва симисторите да отпушват и на изхода на релето не трябва да имаш напрежение.
Направи и това. Виж какво се случва с прекъснат "управляващ електрод" (до какво напрежение достига тогава). Ако не се отпушват симисторите през изправителя ларионов всичкото ток и напрежение от генератора ще се подава директно към акумулатора?
Добре ще е някой, който разбира действието на тази схема да го обясни. По-точно от къде протича тока при отпушени симистори (всъщност се използват като тиристори обратно свързани на диодите).
seawolf - напреднал
Ми като не разбираш как работи схемата що се буташ да даваш мнения. Моя мотор ако го дам на някой пишман майстор като теб да пипа без да разбира ще му счупа ръцете после.
marea-ta - специалист
Това е уреда с който меря, не се съмнявам в него щото и на самия мотор се вижда че има друг/показва винаги с 0.02В по-малко/. https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8
Hoвoceлckи - майстор
seawolf, ами защото този, когото (се) защитаваш за пореден път изръси нещо, което меко казано не е вярно:
plamen6703 написа:
проблема с релето го е решил без да разбере :partyman:
Това е некоректно подвеждане. Странно защо не се включва никой да го потвърди. Ако е факт - сигурен съм, че щяха да са ми скочили неколцина.
А за разбирането действието на схемата очаквам да се включи lov. Той каза нещо, което не е така. Очаквах да се поправи.
А за мотора си прав - и аз моя не го давам на никого да ми го прави. И така вече 30 години :partyman:

Тема "Реле-регулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: