От мобилни телефони до цифрови камери
А няколко последователно свързани диода във веригата на моторчето няма ли да са достатъчни?
Във всеки ще се "губи" по малко напрежение.
nikolov333 - майстор
И на мен ми трябва намаляне на напрежението, но от 3.7V на около 3v за захранване на едно дистанционно управление и мислех да го правя с диоди.. За моя случай дали става..?
petromaniq66 - специалист
Моите дистанционни нямат проблем на 3.7 без диоди.
velas - специалист
Virtex написа:
velas написа:

Не винаги колата е близо до бивака, а и за да заредя каквото и да било трябва да я държа на контакт с часове, а имам една дузина устройства в колата, които се включват на контакт.
Ако зареждаш такива батерии с часове не ти е наред зарядното.

Ако ти се дават пари вземаш за $24 едно Liitokala 500, което става за 220V и директно 12V или някакъв китайски за кола.
Зареждат се с до 1А на клетка и понеже не вярвам тези клетки да са от по 3Ah ще се зареждат бързо. Понеже казваш допълнителни клетки, вероятно няма да са запоени, понеже е хубаво да не се зареждат последователно свързани ( или паралелно свързани различни клетки ) без специални балансиращи схеми.

За DC-DC converter-a в зависимост колко са мощни моторите има избор от 11А, и предложеният по-рано за 3А

Вземаш си и един protection board в зависимост дали ще искаш 2 клетки или повече последователно и така ще се гарантира, че няма да прецакаш батериите. Защото ако се падне под дадено напрежение, те така или иначе ще откажат и лодката няма да стигне до брега.
Може да вземеш едно такова 18650 battery monitor, за да има звукова индикация ако започне да пада батерията прекалено много, преди да е изключила защитата от undervoltage. Не знам ако се разпищи над рибата какво ще стане, но поне ще се знае, че лодката няма много батерия.

Като цяло ако имаш кофти елементи или с нисък заряд има шанс лодката да не се върне ако няма някакви взети мерки.

Другото е дали радио частта ще понесе толкова високи напрежения, но може и за нея да се вземе един малък DC-DC converter- и да няма значение на колко волта са моторите.
Благодаря ти колега за отговора, но предложенията ти са неприложими, а предположенията ти са неверни! Но все пак ти благодаря за опита!
Нека да не влизаме в излишни спорове и обяснения. Едно време съм отглеждал краставици, помня и знам това-онова.
lov - майстор
Значи малко ти се бъркат понятията за капацитет на батерия особенно като е в случая. Да ще се запази капацитета но имаш по високо напрежение. Тоест ще получиш нo изхода повече енергия. А енергията се измерва и във W/h. И така сам можеш да си сметнеш колко ще получиш при 3,7V както и при 8,4V. То теоретично е двойно но реално е по малко ако се стремим и да пазим батериите. Импулсния стабилизатор може обаче да ги осмуче без контрол до дупка като ще се стреми единствено да потдържа зададената му изходна стойност. .Малко пресилено казано по този начин но да не се задълбочаваме че ще ни налазят диванните теоретици. Не е добре но нали се разбрахме че ще има ръчен контрол и като се налага се пренебрегва живота на елементите.
Впрочем нищо че не ти хареса мнението на предния колега той е дал линкове за неща които наистина ще ти вършат работа.

Тема "Понижаване на напрежение от DC 7,4v на DC 5-6v?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: