От мобилни телефони до цифрови камери
silent - майстор
Здравейте колеги...казуса е следния..лъжа компа на автомобил като манипулирам резултата от ламбда сондата...имам напредък с R1.6 kom и С1mf...като казвам че имам напредък имам в предвид че грешката която ми пали чека спря да излиза обаче ми набива друга грешка че ламбда сондата е с голямо вътрешно съпротивление...
затова искам да намаля съпротивлението на 1кom или евентуално на 500om в комбинация с подходящия кондензатор така че RC филтъра да е еквивалентен на този който споменах и да върши същата работа, но същевременно с по малкото съпротивление да намаля сумарното съпротивление на сондата ...възможно ли е това и ако да какъв трябва да е капацитета на кондензатора за двата варианта 1кom и 500om
plamen6703 - майстор
Казуса каква марка автомобил касае?
silent - майстор
Народен автомобил...ламбдата е зад катализатора....
sstefanov - майстор
Произведението R*C ти определя честотата на срязване на филтъра. Тоест ако намалиш R двойно, за да запазиш честотата, трябва да увеличиш C пак двойно.
Hoвoceлckи - майстор
Защо изобщо RC филтър? В зависимост от вида й може да й се променя съпротивлението (чисто активно) или генерираното от нея напрежение. Пламен несъвсем случайно пита какъв е автомобила.
silent - майстор
катализатора е сменен с афтърмаркет такъв...проверено е всичко но дава грешка незадоволителна работа на катализатора...искам малко да коригирам сигнала във задната сонда защото явно при определени условия сигнали и излиза от заложения заводски такъв...искам да отрежа пиковете или пулсациите ...схемата е от един рускисайт ...опитно съм подбирал стойностите които съм споменал...затова искам да запазя честотата но да намаля съпротивлението...
Hoвoceлckи - майстор
sstefanov ти е отговорил по принцип.
plamen6703 - майстор
silent написа:
Народен автомобил...ламбдата е зад катализатора....
Народен автомобил - софтуерно решение на "проблема" :wink: :partyman:
silent - майстор
да чувал съм за това ...но тъй като аз не мога да го направя ...струва пари ...немалко пари...
благодаря на сстефанов...

Тема "Изчисляване на RC филтър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: