От мобилни телефони до цифрови камери
plamen6703 написа:
За осветление при запояване ползвам криптонови крушки... Предполагам философите ще ти кажат за лед, за халогени, не се връзвай :wink: ... Опитай с криптонови крушки матови на "Тунгсрам"... Всеки ден запоявам и ако не са добри няма да ги ползвам :partyman:
Ще пробвам с такава лампа и ще кажа какъв е резултата. дано не си ме забравил за блока :) благодаря.
plamen6703 - майстор
Пиши ми на л.с адрес за получаване, със Спиди ще имаш отстъпка в цената на доставката.
fox_vt - майстор
plamen6703 написа:
За какво ми е, ако разбираше нямаше да питаш и да се опитваш да даваш "съвети", които не съм търсил и са ялови :-D
Колегата е попитал и съм му отговорил какво ползвам :wink: :partyman:
Ако искаш и със свещи запоявай :-D но като говори егн то и не виждаш ксенона е най добре за теб. И не,не е съвет а заключение. прогледни невернико

:lol: :lol: :partyman:
hidrazin - майстор
Строго погледнато (и не толкова строго), няма нищо по-добро за осветление когато например четеш книга или работиш нещо от ... криптонова ламБа с нажежаема жичка.
Все пак освен осветеност и енергоЗАВИСИМОСТ има и други неща - като например CRI.
Криптоновите лесно удрят 100-тачката за разлика от ксеноновите с едни 90-95 CRI.
Основните ламБи с нажежаема жичка са обикновените и халогенните.
Няма смисъл да обяснявам кои са по-добри от двата вида....
Криптоновите са малко по-друга бира и тя е поне няколко идеи над халогенните.
Както халогенната работи при по-висока температура от обикновената нажежаема, така и криптоновата работи при по-висока от халогенната.
Това си води до естествените плюсове - много по-малко жълт спектър от халогенните, които пък имат по-малко жълто от обикновените.
Използването точно на криптон има и други предимства - възможност за направа на малки балони за ламБите.
Ноооооо.... криптоновите ламБи не са получили голямо разпространение по една причина.
Криптонът е мноооого скъп газ и трудно се произвежда в големи количества.
Аз лично нареждам ксеноновите газоразрядни ламБи някъде около халогенните или между халогенните и тези с нажежаема жичка.
:partyman:
P.S. Койт не вярва - да пробра. Има по магазините криптонови ламБи макар и не много.
Пък и класиката TUNGSRAM KRIPTON OPAL от 20-тина години вече се се произвежда от GE които купиха TUNGSRAM в началото на 90-те.
Просто не знам в момента колко са им криптонови криптоновите ламБи.
hidrazin - майстор
Само да добавя нещо - някои тук сигурно си спомнят какви лампи се използваха за копирните апарати във фотографията.
Други пък вероятно си спомнят за едни скъпи крушки за фенерчета.

ИзображениеИзображение

:partyman:
plamen6703 - майстор
fox_vt написа:
plamen6703 написа:
За какво ми е, ако разбираше нямаше да питаш и да се опитваш да даваш "съвети", които не съм търсил и са ялови :-D
Колегата е попитал и съм му отговорил какво ползвам :wink: :partyman:
Ако искаш и със свещи запоявай :-D но като говори егн то и не виждаш ксенона е най добре за теб. И не,не е съвет а заключение. прогледни невернико

:lol: :lol: :partyman:
Не ме занимавай с глупости и не се опитвай да "разбираш" от неща, за които само си чел, но нито разбираш, нито можеш да оцениш.
От зелена тиква семе не взимам :wink: :lol: :lol:
fox_vt - майстор
Аз нямам предвид класически ксенон ,а лнж с газ ксенон! Ксенона има по висок коефициент на топлоизолация от криптона и много по голям от аргона. Това е което вдига температурата. Така че презрялата тиква да не се обажда там където нищо не разбира. Пак да повторя лнж не със аргон не със криптон а със ксенон,газоразрядните са друга бира.
plamen6703 - майстор
fox_vt написа:
Ксенона има по висок коефициент на топлоизолация от криптона и много по голям от аргона.
Кажи сега EPS и XPS как са по отношение на коефициент на топлоизолация и по-добре ли да се ползва EPS и XPS или да заложим на ксенон :lol: :lol: :partyman:
fox_vt - майстор
Най добре ползвай юргана на баба :lol: поне да не ти трепери ръката с поялника че тогава и лампа със криптонит няма да помогне. Но я кажи ми ти че ме мъчи един въпрос,как разбираш кое е плюс кое минус на смд резистор че пусто все ги бъркам :?:
plamen6703 написа:
Пиши ми на л.с адрес за получаване, със Спиди ще имаш отстъпка в цената на доставката.
Благодаря ти много за блока и книжката с описанието на станцията :supz: :supz:
Голям проблем по магазините с тия криптонови лампи, от нета ги поръчах :rock:

Тема "Захранващ блок за българска радиостанция РТ51-М3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: