• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
ежкобежко - напреднал
Christo написа:
Да предложа и аз нещо.... Напиши в Гугъл "UE40D6200 software update" Намери от къде да изтеглиш актуалния фърмуеър, запиши го на една флашка и си ъпдейтни телевизора. Има подробно обяснено как се прави. За съжаление, не намерих на български. Аз така оправих преди около две години подобен Самсунг, който се държеше даже по-странно и от твоя.
Ако си сигурен че това е проблем на софтуера бих го ъпдейтнал, но пък аз си мислех че е нещо свързано с паметта на тв-то или че вече процесора си заминава.За по сигурно ще говоря с човек от тв сервиз.Да видим той какво ще ме посъветва.
ежкобежко - напреднал
plamen6703 написа:
ежкобежко написа:
П.П.Направих нулиране на картната .Премина в Стандартен режим .Сега остава да го наблюдавам и да видим какво ще стане.
Има ли ефект или ще има връщане на телевизора :wink: :partyman:
Няма ефект.Тв-то със сигурност променя настройките когато го изключа и после включа,и когато променя режима от тв на видео плеър за да гледам или слушам музика от флашка.Променя режима винаги на Динамичен а зануляването е на Стандартен.Иначе днес цял ден вървя само на ТВ и в режим "Филм" и не е променял настройките.
Christo - майстор
Аз предложих ъпдейт на фърмуера, защото това не е толкова сложна процедура и е без пари. Ако не стане и с ъпдейт, най-вероятно ще е я памет, я процесор, изобщо тежки диагнози. Моят губеше говор и след това се рестартираше през неравни интервали от време. Понеже беше още в гаранция, не смях да го ровичкам, обадих се на ТехноМаркет, дойдоха да си го приберат, караха го на сервиз в Плевен, четох протокола от сервиза: ъпдейт на софтуера. Да чукна на дърво, от тогава "се закисна" и не ми е правил проблеми.
FM STEREO - специалист
kozl написа:
А аз нещо включих по настройките и сега когато фона е тъмен и няма картина, а примерно малко надписи и подсветката минава в полузаспал режим, яркостта намалява и надписите по-трудно се четат.
Намалил си фоновото осветление, влез в менюто на картината намери "Фоново осветление" или "Задно осветление" и увеличи, ако се регулира от 1 до 20 го сложи на 18! Идеята на фоновото осветление да намалява светенето при тъмна картина с цел пестене на енергия.

Към авторът на темата: В всеки телевизор има опция за гледане в магазин при която за да изглеждат по ярки и наситени цветовете телевизорът преминава в Динамичен режим, превключи на режим "Гледане у дома" и задай необходимте контрас,яркост, наситеност на цветовете. Освен това при гледане на аналогова е необходимо отново да зададеш настройки на картината същото важи за цифрова ефирна, гледане от USB,HDMI или от компютър.
ежкобежко - напреднал
Няма да се наложи ъпдейт на фърмуера!Отстраних проблема.Днес изчетах цялото упътване и в отстраняване на неизправности пише че ако тв-то е в Режим Демо настройките се нулират през 30мин. или при всяко изключване.След като се сменят настройките от режим Демо магазин на режим За дома проблема се отстранява.Направих настройката и сега всичко е :supz:.
ежкобежко - напреднал
FM STEREO написа:

Към авторът на темата: В всеки телевизор има опция за гледане в магазин при която за да изглеждат по ярки и наситени цветовете телевизорът преминава в Динамичен режим, превключи на режим "Гледане у дома" и задай необходимте контрас,яркост, наситеност на цветовете. Освен това при гледане на аналогова е необходимо отново да зададеш настройки на картината същото важи за цифрова ефирна, гледане от USB,HDMI или от компютър.
Благодаря ,направих го.Писали сме по едно и също време! :partyman:
plamen6703 - майстор
ежкобежко написа:
Няма да се наложи ъпдейт на фърмуера!Отстраних проблема.Днес изчетах цялото упътване и в отстраняване на неизправности пише че ако тв-то е в Режим Демо настройките се нулират през 30мин. или при всяко изключване.След като се сменят настройките от режим Демо магазин на режим За дома проблема се отстранява.Направих настройката и сега всичко е :supz:.
Ако нищо друго не помага, прочети упътването :lol: :partyman:
ежкобежко - напреднал
plamen6703 написа:
ежкобежко написа:
Няма да се наложи ъпдейт на фърмуера!Отстраних проблема.Днес изчетах цялото упътване и в отстраняване на неизправности пише че ако тв-то е в Режим Демо настройките се нулират през 30мин. или при всяко изключване.След като се сменят настройките от режим Демо магазин на режим За дома проблема се отстранява.Направих настройката и сега всичко е :supz:.
Ако нищо друго не помага, прочети упътването :lol: :partyman:
Така е !Но преди да го прочета човърках навсякъде по менютата!Но проблема бил че трябвало да мина на режим ТВ защото само от там се активира меню Plug&Play откъдето пък се деактивира режима Демо магазин .Аз съм на кабелна ВиваКом и приемника е свързан през HDMI кабела и Plug &Play не е активно.
plamen6703 - майстор
Казват, че един час прекаран в четене, е час откраднат от рая :wink: :partyman:
kozl - майстор
FM STEREO написа:
kozl написа:
А аз нещо включих по настройките и сега когато фона е тъмен и няма картина, а примерно малко надписи и подсветката минава в полузаспал режим, яркостта намалява и надписите по-трудно се четат.
Намалил си фоновото осветление, влез в менюто на картината намери "Фоново осветление" или "Задно осветление" и увеличи, ако се регулира от 1 до 20 го сложи на 18! Идеята на фоновото осветление да намалява светенето при тъмна картина с цел пестене на енергия
Намерих го в менюто на картината в "опции картина" и "черно като кино". Meнюто ми е настроено но български.
Изключих му гласовото у-ние, че по някой път се включва сам.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с телевизор Samsung" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: