• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
ежкобежко - напреднал
Проблема на телевизор Samsung- модел UE40D6200 е че по време на работа сам променя настройките на картината .Може ли това да се поправи и заслужава ли си?Понеже го вземах втора употреба и ако случая е безнадежден,изобщо да не се занимавам ами да го връщам?
plamen6703 - майстор
Може да не е дефект, а да не знаеш как да го настроиш :wink: :partyman:
ежкобежко - напреднал
Освен основното меню за картина и звук и т.н. ,има и тъй да се каже и бързи настройки Tools- там има готови режими за картината -Стандартен,Динамичен, Естествен и Филм ако например съм избрал Естествен след време картината се променяна сама на Динамичен .Първоначално си мислех че тази промяна я прави само като го изключа и после го включа но после забелязах че настройката се променя и по време на работа и минава винаги на Динамичен режим .Иначе си му няма нищо на телевизора ,картната е доста по кечествена от наскоро купен нов Самсунг на промоция за около 700лв.
plamen6703 - майстор
Намери меню "Картина", после виж за "разширени настройки", "опции картина" и "нулиране на картина"... След това виж как ще се "държи" телевизора и дали ще има същият проблем :wink:
Това е телевизор за около хиляда лева и разликата между него и някой за 700-800 лв. е само в някое "копче" повече :partyman:
ежкобежко - напреднал
Менюто на новия и стария а еднакво,само че стария има доста повече опции в настройките,доста по висок клас е ,с 3D и Smart,а картинта е доста по добра.А относно настройките имам опит за настройки и в основното меню за картината.Там също човърках, но и там за жалост тв-то си променя настройките сам.Според мен не е нормално да променя настройки при изключване (режим стенбай) и после включване от дистанционото.Ако прблема беше само при изключване и включване щях да го преживея някак, но това по време на работа ми идва малко в повече....!Та затова са мисля дали няма да я по добре да го върна докато все още не му е изтекла 3месечната гарнция.
П.П.Направих нулиране на картната .Премина в Стандартен режим .Сега остава да го наблюдавам и да видим какво ще стане.
plamen6703 - майстор
Не бързай да изпреварваш събитията с мислене преди да видиш какво ще се случи, ако не се случи каквото трябва тогава ще мислиш върху опцията "връщане обратно" :wink:
kozl - майстор
А аз нещо включих по настройките и сега когато фона е тъмен и няма картина, а примерно малко надписи и подсветката минава в полузаспал режим, яркостта намалява и надписите по-трудно се четат.
Помня още на първия самсунг имаше опция автоматично управление на яркостта на картината, но този режим много ме дразнеше и не е ползван.
Да не би да има някаква опция за автоматичен режим на избор на картина :?
Малко ще се отклоня от темата, защото си спомних как в Техномаркет ме омагьосваха пак със самсунг, защото им правих рекламация на скарт кабел, че внасяше брум в звука. Кабела се оказа неекраниран, но в Техномаркет като го включиха към един самсунг и зададоха някакви настройки на звука и брума изчезна. Т.е. купи си ТВ към кабела. А кабелие, които продаваха бяха от 5 лв. и от 50 лв. Това за цената, за екранирането не знам, защото си купих екраниран от друго място за 12 лв. и брума го отнема.
Christo - майстор
Да предложа и аз нещо.... Напиши в Гугъл "UE40D6200 software update" Намери от къде да изтеглиш актуалния фърмуеър, запиши го на една флашка и си ъпдейтни телевизора. Има подробно обяснено как се прави. За съжаление, не намерих на български. Аз така оправих преди около две години подобен Самсунг, който се държеше даже по-странно и от твоя.
ежкобежко - напреднал
kozl написа:
А аз нещо включих по настройките и сега когато фона е тъмен и няма картина, а примерно малко надписи и подсветката минава в полузаспал режим, яркостта намалява и надписите по-трудно се четат.
Помня още на първия самсунг имаше опция автоматично управление на яркостта на картината, но този режим много ме дразнеше и не е ползван.
Тази опция за автоматично управление на яркостта на картината се нарича Еко сензор и е в менюто на Системните настройки а не в настройки на картината и променя яркостта спрямо светлината на стаята.Да не би да си включил точно тази опция с много ниска степен на яркостт и затова да ти се струва че тв-то минава в полузаспал режим а всъщност яркостта да намалява много.
plamen6703 - майстор
ежкобежко написа:
П.П.Направих нулиране на картната .Премина в Стандартен режим .Сега остава да го наблюдавам и да видим какво ще стане.
Има ли ефект или ще има връщане на телевизора :wink: :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с телевизор Samsung" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: