От мобилни телефони до цифрови камери
ZMeyGorianin - майстор
Както работеше телевизора изгуби картина - включен е към Булсатком. Изключих захранващия кабел за около 10-15 мин. След ново включване логото на ЛГ се появи за секунда и след това само черен екран. Закарах го на сервиз /не е гаранционен/ и след два дена ми го върнаха ремонтиран с диагноза "Проблем с подсветката".
Първата вечер работи нормално, но на сутринта вместо черен екран при включване /както е нормално/ се появи зелен цвят. Образът след подаване на сигнал от "Булсатком" беше нещо като цветен негатив на кадрите от нехарактерни цветове.
След изключване заработи нормално, но за 1-2 часа. Пробвах връзката чрез друг телевизор - там всичко е на ред.
Някакви идеи, дали има нещо общо с предната повреда и мога ли да направя нещо в домашни условия, че сервиза ми е на 40 км.
plamen6703 - майстор
Грабвай телевизора и го носи в сервиза за ремонт!
Дали има връзка с предният дефект е субективен въпрос. Ако аз съм ти ремонтирал телевизора и на другият ден след предаването покаже дефект, ще си платиш само материалите и няма да ти взема пари за труд. :partyman:
FM STEREO - специалист
Проблемът вероятно е в матрицата на дисплеят, имах едно LG при мен всичко ставаше в син негатив когато телевизора се загрее при стайна температура 25 градуса щом стаята изстинеше телевизора се оправяше (бях пуснал тема тук в форума) не можаха да го оправят и тъй като беше в гаранция ми предложиха смяна, аз обаче доплатих и го смених с друга марка.
plamen6703 - майстор
Спомням си темата ти, с каква марка телевизор смени LG-то?
FM STEREO - специалист
SAMSUNG, вече 7 месеца от както го взех работи без проблеми, докато другият сега си спомням още на първите месеци когато стаята беше топла картината сякаш увеличаваше яркоста си като черното ставаше леко в синьо без да има замазване на цветовете но тогава не му обърнах много внимание и вече на втората година започна да прави син негатив,оцветяване в синьо в резултат на което останалите цветове се размазваха на фона на синьото.
plamen6703 - майстор
Добър избор си направил :partyman:

Тема "Проблем с телевизор LG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: