• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Antonii - майстор
Захранването е със следните параметри 12V/5A
И проблема се състои в това, че на празен ход има напрежение на изхода, но при товар около 1А това напрежение почти се нулира.
Като преди да стигне до това състояние беше с изгорели транзистори и накои елементи около тях от страна на високото напрежение.
След смяната им тръгна с този проблем.
За проба е подменена и TL494 - без изменение.
Захранването е от една хладилна чанта и е с означение - S126SMD2
Или поне под този номер излиза в интернет и като гледам се използва и за други подобни уреди.
Ако някой има идея къде може да е проблема или даде някаква насока ще съм му благодарен.
Иначе са проверени почти всички елементи по платката без трансформаторите.
zdravcho - специалист
Еми провери цялостната работа на схемата като стигне този 1А - какво и къде спира. Ако на изходите на 494 няма никой и не клати управляващото трафче, значи има някаква защита реализирана с 494 която сработва. Ако 494 работи нормално, може да се прекъсва нещо във високо волтовата част при по-голямо натоварване - филтриращите кондензатори на високото напрежение как са?
Antonii - майстор
Кондензаторите във високоволтовата част са си добре. Мерил съм им капацитета и не е мръднал.
Това за прекъсването във високоволтовата част на трафа не съм го пробвал, но ще проверя.
lov - майстор
Дири тука във форума имаше тема точно за хладилна чанта и управление на пелтието. Защото имам съмнения че не е само импулсно захранване твоето.
mironcho - специалист
Малко след дъжд качулка, но същия проблем се реши след смяна на единия от драйверните транзистори. Без него ефекта е точно както го описваш.
Antonii - майстор
Още не е късно със съветите, че проблема не е решен.
Искам да взема един осцилоскоп да го преслушам и снего, но все не стигам до човека с осцилоскопа.
Иначе високоволтовата намотка си е добре и няма прекасвания.
А единият драйверен транзистор беше заминал и е подменен.
Отделно съм правил опит при работа само с един такъв и има разлика, което ме навежда на мисълта, че работят.
andro440 - майстор
Antonii написа:
Още не е късно със съветите, че проблема не е решен.
Искам да взема един осцилоскоп да го преслушам и снего, но все не стигам до човека с осцилоскопа.
Иначе високоволтовата намотка си е добре и няма прекасвания.
А единият драйверен транзистор беше заминал и е подменен.
Отделно съм правил опит при работа само с един такъв и има разлика, което ме навежда на мисълта, че работят.
има ли един елемент с букви /TL 431 / ?замени ли го с нов ?
Antonii - майстор
Няма такъв програмируем стабилизатор в схемата.
plamen6703 - майстор
Antonii написа:
Няма такъв програмируем стабилизатор в схемата.
Чак пък програмируем стабилизатор :) по-скоро е програмируем ценеров диод с извод за сравнение... но това е лирично отклонение... :-D
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с импулсно захранване на базата на TL494" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: