• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
GAL4P19A-KND мога ли по някакъв начин да намаля ръчно оборотите на този ел мотор.Става вапрос за вътрешно тяло на климатик преправено на конвектор за парно.да вметна че няман дистанционо.
preslav - майстор
Това ми попадна в нета, но можеш да се разровиш и за електронна схема за безстепенно регулиране.

Прикачен файл

motor-speed-regulator-schematic.gif
Попадна ми и тази схема
motor-speed-regulator-schematic.gif (21 KиБ) Видяна 2053 пъти

Прикачен файл

วงจรพัดลม.jpg
วงจรพัดลม.jpg (26.9 KиБ) Видяна 2056 пъти
GalinBelos - специалист
То имаше цяла тема по този въпрос обаче не мога да я изровя . Автора си реши проблема с този регулатор
http://hobby.neomontana-bg.com/kit1502.htm
preslav - майстор
GalinBelos написа:
То имаше цяла тема по този въпрос обаче не мога да я изровя . Автора си реши проблема с този регулатор
http://hobby.neomontana-bg.com/kit1502.htm
Изключително полезна информация, която ме навежда на мисълта, че и електронен ключ за регулиране на силата на осветлението би могъл да свърши работа.
Junak - майстор
... и после ще си търсиш нов мотор :-D Не става с този тип регулатори
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Абе то че не е редно да се намаляват оборотите с такъв регулатор, не е!
Ама във климатиците с такива мотори, регулирането е направено точно така с триак!
Темата е тази:
viewtopic.php?f=10&t=31545&start=530
Извинявам се че не следя собствената си тема,но бях зает.Пробвах с регулатор за осветление но не става.Яко брамчи и се тресе тялото.Ето и описанието на тялото.DEO SLK 12A.Не мога да му намеря дистанционо.
preslav - майстор
Погледни тази тема - viewtopic.php?f=11&t=43343#p522943 - има схеми и е писано как можеш да регулираш оборотите на вентилатора с наличната платка и тримерче.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
d8001 написа:
Извинявам се че не следя собствената си тема,но бях зает.Пробвах с регулатор за осветление но не става.Яко брамчи и се тресе тялото.Ето и описанието на тялото.DEO SLK 12A.Не мога да му намеря дистанционо.
Прочете ли нещо от линка дето ти дадох? Очевидно не.
Има схеми на нея. Единият регулатор се оказа неподходящ.
Хубаво е да е за индуктивен товар - дадена е схемата.
Може и с кондензатори да стане - на 57стр. има схема.
Дистанционно вероятно няма да ти трябва, щото електрониката вероятно е изкормена.
Не знаем как е излъгано тялото, на максимум ли духа?
Електрониката не е изкоренена.Но като отчете топла вода в питата и започва да духа на максимални обороти.И ма два бутона от който влиза на различни режими но не може от тях да се управлява мотора.Мерси че ми изровихте тия схеми за без електроника и ще прибягна до тях в краен случай.Когато се поосвободя естествено. :prayer:
  • 1
  • 2

Тема "имам питанка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: