От мобилни телефони до цифрови камери
fox_vt - майстор
Някой занимавал ли се е със такова реле.Контролно реле
Релето работи като токово реле,и е монтирано на мелница за чипс. Мелницата се захранва от транспортна лента чийто контактор се управлява от въпросното реле. При достигане на зададения лимит на ток лентата спира, след падане на тока в съответствие със зададения хистерезис,и интервал време тръгва пак. Като цяло работи много добре но от време на време нещо се бъгва и релето отказва като не спира лентата което само за секунди претоварва мелницата и става мазало. Променях настройки и хистерезис и времена и не и не когато реши го прави. Имах съмнение че от два много къси сигнала стоп се бъгва ама това е само предположение. Ако някой се е занимавал със такова или подобно да удари едно рамо. Точния модел е RM35JA32MT
tzetz009 - специалист
Не съм монтирал такава защита . Пиша заради самия принцип да се контролира един , а да се комутира друг двигател . Мисля , че ти трябва едно помощно реле или малък контактор(по-добре) , който да дава на късо входната верига на защитата при задействане на същата . За "вход" предполагам използваш на 15 ампера обхвата между "Е3" и "М" .

Сега , ще ми кажеш : " – А , не , това е "крачка назад" ! " . И така да е това ще прекрати входното напрежение , което защитата се опитва да изключи и се "чуди" откъде продължава да идва то ! Не е за сърдене , но според мен сам си "шашкаш" системата ! Казваш , че работи "нормално" засега , но колко е нормално :? !?!

:partyman: :partyman: :partyman:
lov - майстор
Много отдавна брах същите ядове макар и с подобно реле. След замяната на релето се оправиха нещата но пак не за дълго. Мисля че изкара половин година и се бъгна.И най гадното е че може една седмица да работи нормално и после цял ден да ти скъса нервите и да не можеш да разбереш причината. Тогава работата беше на зор нямаше от къде да намеря ново и се наложи да ползвам каквото имам под ръка. Сега на скоро правих едно управление на една мелачка за дървесина и заложих на същата изпитана схема. Токово реле и отделно таймер за задръжката. И аз като колегата ще кажа че е връщане на зад ама в последно време намразих нещата от типа 2 или 3 в 1. :)

Тема "Контролно реле Zelio" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: