От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте,изпаднах в една главоблъсканица относно свързването на скрито ЛЕД Осветление..
Значи дилемата е следната,имам:
2 захранвания по 120 W
20 метра RGB лед лента
4 RGB контролера + 1 дистанционно с 4 зони.
Това същото:
Изображение

Ще използвам само 2 зони за сега.
Мисълта ми е имам 20 метра ЛЕД по 7.4w на метър общо 148W,а захранването ми е 120w + 120w
Ще имам 1 контролер на ЗОНА 1
и 1 контролер на ЗОНА 2

Как ще стане свързването защото ЗОНА 1 е горе долу 16 метра и едното захранване няма да стигне да го захрани и трябва към двете захранвания да е свързано с 1 контролер за ЗОНА 1
и към едното от захранванията ще трябва да свържа и ЗОНА 2 тя около 30W.
Не знам как ще стане свързването така,че да мога да ги включвам и изключвам по отделно.
Това е контролера:
Изображение
Прочетох в нет-а някъде,че контролера може да захранва 10 метра след него и после трябва да свържа усилвател за другите 10 метра.
Единия вариант,който ми дойде на акъла е да взема 1 захранване примерно 250W за всичките ленти.
Качвам снимка на това което искам да направя.
Прикачен файл:
лед схема апартамент.jpg
Ще съм много благодарен,ако помогнете.
Това успях да измисля дали е вярно не знам,не съм много по електрическата част,свързвал съм само едно цветна лед лента. :D
Прикачен файл:
лед схема апартамент.jpg
FM STEREO - специалист
Може да сложиш два контролера, за всяка лента по контролер, контролерите могат да се управляват и от едно дистанционно, кодовете на всички дистанционни от една марка са еднакви и няма проблем едно дистанционно да управляват два, три или повече контролери.
Аз не съм го нарисувал правилно, с два контролера съм, ЗОНА 1 кутийката е единия контролер ЗОНА 2 е другия. :)
За Лед усилвателя който е в долния десен ъгъл трябва ли да пускам кабел до захранването или само свързвам от двата му края лед лентите?
Иначе правилно ли съм го начертал,не разбирам от ток това ми е първия опит да начертая нещо,но човек се учи докато е жив.
FM STEREO - специалист
Да, за лед усилвателя е необходимо захранване от адаптерче което се включва в келмата означена с POWER,там е написано с какво напрежение се захранва той. Ето снимка:ЦЪК
nikartrade2 - напреднал
Здравейте,искам да използвам тази тема за да не отварям нова.
Идеята ми е да си направя осветлението на кухненските шкафове с Полицветна ЛЕД лента,която може да променя светлината си в трите нюанса на бялото.Същевременно и да е с дистанционно управление.
Ще ми кажете ли освен лентата какви други устройства ще са ми необходими и как да ги свържа,като параметрите им вече ще си ги изчисля според мощността на лентата.
Благодаря

Тема "Схема за свързване на ЛЕД ОСВЕТЛЕНИЕ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: