От мобилни телефони до цифрови камери
2v6 - майстор
fbr написа:
2v6 написа:
Да, може.
Уви, много постно съобщение.
Каквато просбата, такава и гозбата. :wink:
torbalan - Дървен философ
Ще разгледам. Чак уеб сървър не ми трябва, но ясно е че може да стане.
Ще трябва да се чете.

Това ми харесва, защото може да работи дълго време на батерии и няма да съм ограничен от към местото, на което да го монтирам.
Vectra - специалист
torbalan написа:
Тя разликата май е само в бройката на краката...
Именно..., повече крачета, повече I/O портове, които да ползваш за датчици, дисплеи и т.н. Щом ти е готов WEB сървъра на портокалчето, няма никакъв проблем да ползваш ESP-то само за датчиците. Например по TCP... Иначе можеш всичко да си вдигнеш само на него. Можеш да ползваш SD картата за дейталогер...Варианти много. В момента работя над подобен проект със следене на 4 температури и влажност. Имай само предвид, че ESP-то работи САМО на 3.3V и ако датчиците ти са с TTL нива, трябва преобразувател на нивата!
torbalan - Дървен философ
nikolov333 написа:
С фри шипинг...
:-D

Даже преговори водих с един Китаец да ми го пусне по китайски пощи, че да е по-евтина доставката. Не става. Било тежко и не ставало... Тоест няма евтин вариант.
nikolov333 - майстор
Темата за ЕСП си е важна и е направо за нова тема в раздел важни.. Ако може некой модератор да ни премести ще е добре..
Virtex - майстор
nikolov333 написа:
Темата за ЕСП си е важна и е направо за нова тема в раздел важни.. Ако може некой модератор да ни премести ще е добре..
To почти цялата тема е за ЕСП...кое да се раздели от нея :)

Иначе за вятъра, има и по-евтини решения:

http://www.ebay.co.uk/itm/Wind-Speed-Se ... 1474546389
https://www.ebay.co.uk/itm/Replacement- ... 1585432998

http://www.ebay.co.uk/itm/Technoline-Mo ... 2234582653

Първите два ще изискват калибрация, но няма как без това.
nikolov333 - майстор
В смисъл, че темата се казва разходомер с ЛСД..и в началото става дума за Атмега контролери..
torbalan - Дървен философ
Virtex написа:
...
Иначе за вятъра, има и по-евтини решения:
...
Мерси.
Не знам защо не съм се сетил да търся там :)
ig_ivanov - специалист
nikolov333 написа:
...Иначе за вятъра, има и по-евтини решения...
Само да уточня за евтините решения за 2-10$ как работят: на перката има закачен магнит, който минава над рид-ампула, а окачването на перката е на втулки. Зависимостта е: по-голяма скорост на вятъра -> повече обороти на перката -> по-голяма честота на импулсите. За да се ползва трябва тези импулси да се преобразуват в скорост на вятъра. Проблемите са свързани с износването на втулките, ниската надеждност на рид-ампулата и ниската разделителна способност (особено при измерване на слаб вятър), а единственото предимство е, че не се нуждаят от захранване.
torbalan - Дървен философ
ig_ivanov написа:
....
Имам 2 такива датчици. От няколко дни събирам сили да ги закача на компютърчето, че да видя ще мога ли да "чета" от тях.
Идеята ми е да си напрява турбина с диск с дупки, така че като се върти, да прекъсва светлината през датчика...
Ако подкарам успешно софтуера - ще трябва да се преборя и с хардуера. Ос, лопатки, лагери,... :)
На всичкото отгоре трябва да е водоустойчиво :)

Тема "Разходомер с LCD" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: