• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
Vectra - специалист
alabal написа:
USB TO TTL конвертор CP2102 дали ще може да програмира ESP8266-01?
Да, може! Обаче, или ти трябва левел шифтер, или на риск вързваш директно. Опитвал съм няколко пъти и засега нямам "цъфнало" ЕСП.
Може да направиш тази схемаhttp://www.incrediblediy.com/2013/02/si ... ifter.html само за RX линията на ЕСП то за да спиш спокойно. Успех :)
Vectra - специалист
Попаднах на нещо интересно. Направи си сам Wi-Fi repeater с ESP8266. Предвид ниската цена на модулите и възможността за контрол на захранването може да заинтригува някой :wink:
https://github.com/martin-ger/esp_wifi_repeater
Vectra - специалист
Днес реших да тествам репитера. Отне ми десетина минути и тръгна от раз. Работи доста задоволително. Според автора ограничението в скоростта е около 5 мегабита, но при мен вдигна на 6.8. Според спийдтеста де :-D Даже поста сега го пиша вързан към есп-то. Определено може да е полезно :)
jordanvass - майстор
Хора, що не свиркате, че номерацията на цифровите входове/изходи по Arduino IDE не съответства на номерацията на платката LoLin? Аз, докато се усетя какво става, и един цифров изход даде фира. Нищо де, науката иска жертви. Поръчах ново ESP. :lol:
stoy@n - специалист
Някой има ли инструкциите за SDEV011? Аз нищо не успях да открия :? Дават че е за сензор SDS011, но искам да проверя ще мога ли да визуализирам данни от други сензори.
torbalan - Дървен философ
Поръчах си едно esp от тези с антенките (от любопитство, не че ми трябва особено), а вместо него китаеца ми пратил esp-01 най-мъничкото. :)

С помощта на тази картинка го подкарах.

Изображение

И още нещо интересно по темата.
бат Вальо - специалист
И аз се зарибих преди 2 месеца стез джаджи. Направих си няколко станции да си следя температурата на различни места. Последно си купих един кашон с Nodemcu и куп сензори, релета ... абе почти всичко дето предлага китаеца. Имам много идеи и доста проекти за реализация обаче .... как по дяволите да си пиша сам кода? Писна ми да ровя и да чета различни сайтове. Кой е езика на който се пише? Има много компилатори, но друго си е да си напишеш сам точно това което ти трябва.
Иначе за 2 дена четене и пробване успях да си направя станция за замърсен въздух като на airbg и после си направих лампите в сервиза да си ги светвам и гася с глас през Google assistant. Голяма зарибявка. :)
sstefanov - майстор
Повечето пишат на C.
Има много документация - виж на сайта на производителя за SDK, има и esp8266.com.
nelim - специалист
ср мар 27, 2019 10:28 amsstefanov написа:
Повечето пишат на C.
Има много документация - виж на сайта на производителя за SDK, има и esp8266.com.
Според мен по-масово (особено от начинаещи) се ползва Arduino Code (писано на C++).

Така наречените Sketch-ове, като си ползваш предефинирани функции на ардуино :)
иначе за C съм съгласен, но за начинаещ, който не е програмирал, бих препоръчал ардуино IDE-то
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Всичко за ESP8266" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: