• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
neron777 - напреднал
Добър ден приятели бих искал да ви помоля за помощ относно ESP8266 от скоро навлизам в тази сфера и нямам нужните познания . Взех си един чип ESP8266 и адаптер USB към RS232 TTL-PL2303HX направих необходимите свързвания след което започнах с ESP8266Flasher до тук всичко си е нормално открива си mac адреса на модула програмира си го nodemcu след което спирам режима на рефлаш ... и от тук натам не мога да се справя с качването на файлове на чипа опитах с няколко програми LuaLoader...ESPlorer ... но стигам до момент в които откривам порта и всичко останало но неми дава да проверявам примерно когато натисна Heap за да ми даде наличната рам нищо опитах да почерпя инфо в мрежата не въпреки това не успях......
Някой от вас ако има желание да ми помогне ще съм много благодарен ......
b313156 - напреднал
ср яну 10, 2018 11:55 amVectra написа:
Едно предложение и от мен. Вместо Ардуино може да се ползва ESP8266 v.7 или v.12. Програмира се също с интерфейса за Ардуино. Разликата е, че има вградено Wi-Fi и може да се следи/контролира по интернет. Може даже и WEB сървър да се вдигне на него (е, по-елементарен наистина). В комбинация с SD карта памет възможностите вече стават много. Цената по китайските сайтове на модула е под 5$.
Бих желал да заменя старите Ардуино Атмега 328P с ESP8266.
Как по точно може да се програмира? Не може да няма някои тънкости, които ако, не зная ще ми костват много време и нерви.
Ако, някой има личен опит моля да сподели.
sstefanov - майстор
Вече ти отговориха в другото ти питане.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Всичко за ESP8266" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: