От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
jordanil написа:
От сервиза идваха на място, докато беше гаранционна. И нищо не можаха да направят. Видяха я, но казаха, че не може да се оправи. Миялната спира когато си поиска, до оня ден, в който спря завинаги
:? Тя тази миялна още гаранционна е била с проблем, който и "специалистите" не са могли да отсранят и защо ли? Аз минах по подобен път с нашата съдомиялна АЕГ на групата Електролукс. В този форум и в още един съм се опитал да опиша случките. Също бях на кантар да я сменям изцяло по причина на сервизното обслужване. И все пак съм в София. Да обикалям от сервиз до сервиз, ама в София. А за Карлово :?
Тука в сервизите в София, когато се повреди платката (голямата) навсякъде казаха, че платки не ремонтират - сменят с нови. Но ако причината за повредата на платката не е отсранена и новата е аут. Така си опукаха резервната платка в сервиза при разклона на аерогарата и ми звънат за още 250 за допълнителен ремонт......
И така във форума вероятно има желаещи да споделят съвети. Но нека автора си прецени възможностите да ги следва .
Пък в крайна сметка мое да спретнем една тренировка в духа на форума :roll:
jordanil - специалист
да,отивам в работилницата да свалям втората платка :)
jordanil - специалист
снимки .Виждам ,че на резистора едното краче е леееко поопушено и на кондензатора до него.Може и да е от прах ,но...

Прикачен файл

20180127_103507.jpg

Прикачен файл

20180127_103443.jpg

Прикачен файл

20180127_103407.jpg

Прикачен файл

20180127_103359.jpg
zz_stefanov - майстор
Отзад как е?
Имаше ли изобщо някаква индикация на дисплея.
kozl - майстор
jordanil написа:
снимки .Виждам ,че на резистора едното краче е леееко поопушено и на кондензатора до него.Може и да е от прах ,но...
С какви уреди разполагаш и с какви умения. Можеш ли да измерваш напрежения - безопасно?
jordanil - специалист
никаква индикация на дисплея няма.Двуомя се дали да сменя кондензатора и съпротивленито..Уред в наличност-мултицет
kozl - майстор
Има ли оперативно напрежение?
Колко е напрежението на кондензатор 330 мкф/25V на захранващата платка?
zz_stefanov - майстор
Превижда ли ми се че чипа на захранването е пукнат (първата снимка) :)
plamen6703 - майстор
jordanil написа:
снимки .Виждам ,че на резистора едното краче е леееко поопушено и на кондензатора до него.Може и да е от прах ,но...
Снимал си това, което на теб ти е харесало :) не бързай да сменяш нищо преди да направиш някои измервания. С уреда опитай да мериш напрежения по ценеровите диоди да видиш какви са напреженията и ако искаш пробвай да снимаш цялата платка отгоре да се вижда всичко по нея. :partyman:
jordanil - специалист
Някой да помогне, да му изпратя платките да види дали е от там проблема? За мен идва сложничко

Тема "съдомиялната спря-къкъв може да е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: