От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
zz_stefanov написа:
Превижда ли ми се че чипа на захранването е пукнат (първата снимка) :)
Сега я свалих снимката, но резолюцията недостатъчна. Все пак в долния край корпуса прилича на отлюпен. Но на снимката от Хидразин ми се струва, че изглежда по същия начин тази ИС.
jordanil написа:
Някой да помогне, да му изпратя платките да види дали е от там проблема? За мен идва сложничко
Това значи с форумен акъл нема да стане :sad:
Duke_BG - специалист
Търсете си правата бе хора !!!
Как така ще идват от сервиза и в гранционния срок ще кажат че не могат да оправят проблема и ще си отидат ????
При такова изказване се иска писмено становище на техника - вписано в гранционната карта, товариш я на колата и заедно с касовата бележка обратно в магазина !!!

И не е твоя грижа да търсиш сервизи и т.н. - когато купуш нещо ти сключваш договор с продавача а не със сервизната база - т.е. рекламация се предявява към продавача а той да си бере гайлето кой сервиз ще праща да види уреда или на кой сервиз ще изпрати самия уред.
И ако до 30 дни не ти върнат уреда с отстранен проблем или не ти го заменят отиваш с бележката с която си оставил уреда и си искаш парите.

Замяна на уред става с друг със същите характеристики или с по-добри - ако ти предложат замяна с уред който няма някаква екстра или функция на предишния - отказваш замяната и си искаш парите !!
stefanjor - специалист
Понеже става въпрос отново за Hotpoint съдомиялна реших да използвам темата.
Точният модел е Hotpoint Ariston LFTA+ M284 A
Машината не иска да стартира и на дисплея мига грешка 11
В нета открих че този код съответства на "Wash pump motor failure" аз си го превеждам като, "мотора на помпата за изпомпване" е дал фира.

Тук намирам една циркулационна помпа за този модел:
ПОМПА

Дали за тази помпа става въпрос или е някаква друга?
Ако за тази част става въпрос теоретично аз си представям нещата така:
Купувам помпата, разглобявам миялната, махам счупената помпа, слагам новата и сглобявам машината.
На практика обаче дали така стоят нещата?
Има ли някакви подводни камъни, като могат да ме препънат и ще е по- добре да викам техник?
Jacomo - специалист
чет окт 29, 2020 9:32 pmstefanjor написа:
Понеже става въпрос отново за Hotpoint съдомиялна реших да използвам темата.
Точният модел е Hotpoint Ariston LFTA+ M284 A
Машината не иска да стартира и на дисплея мига грешка 11
В нета открих че този код съответства на "Wash pump motor failure" аз си го превеждам като, "мотора на помпата за изпомпване" е дал фира.

Тук намирам една циркулационна помпа за този модел:
ПОМПА

Дали за тази помпа става въпрос или е някаква друга?
Ако за тази част става въпрос теоретично аз си представям нещата така:
Купувам помпата, разглобявам миялната, махам счупената помпа, слагам новата и сглобявам машината.
На практика обаче дали така стоят нещата?
Има ли някакви подводни камъни, като могат да ме препънат и ще е по- добре да викам техник?
Аз пък си го превеждам миещата помпа, т. е. не изпомпващата мръсната вода. Може да не е помпата, а лоша връзка, кондензатор, мръсотия. Аз бих я рязглобил и тествал директно помпата. Ако не тръгне, сменям кондензатора за 2 лв. и ако пак не тръгне - нова помпа.
Последна промяна от Jacomo на пет окт 30, 2020 9:34 am, променено общо 1 път.
stefanjor - специалист
чет окт 29, 2020 10:01 pmJacomo написа:
Аз пъкнси го превеждам миещата помпа, т. е. не изпомпващата мръсната вода.
Да разбирам, че има повече от една помпа, така ли?
kozl - майстор
Да. Едната циркулационната прави миенето, върти водата в миялната и облива посудата. Другата дренажна помпа, източва водата от съдомиялната и я праща към канала.
Това де си постнал е циркулационна помпа и тя е по-скъпа от дренажната. А дали е точно същата :?
Аз понеже рових в Електролукс изработка, цирк.помпа изглежда по различно, но цената и е подобаваща.
И друг съвет, който е в подкрепа на предния пост. Не се доверявай 100% на диагностиката. Има вероятност проблема да не е в помпата и да я подмениш напразно. Може да е заседнало нещо и да я е блокирало.
Иначе се питам как сафтуера ще разбере, че проблема е в помпата :?
При наша миялна зад ел.мотора има тахогенератор, на твоя снимка не видел такъв.
Ако има тахагенератор и се окъси връзката или прекъсне кабел до платката, предполагам ще ти даде същата грешка, а помпата ще работоспособна.
Та техник е добра идея, но късмет с техника :roll:
stefanjor - специалист
Хм, то се е видяло, че викенда ще мия на ръка... ще взема да я отворя да видя да няма нещо запушено пък може и да имам късмет.
Ако пък някой препоръча техник за София няма да откажа :cool:
stefanjor - специалист
Да кажа как се развиха нещата със съдомиялната:
Отворих я и извадих циркулационната помпа.
Скобите на гумените тръби ми разказаха играта докато ги разхлабя, но все пак успях. След това с един керпеден ги стегнах.
В последствие се оказа, че може да се свали мотора и без да се пипат скобите.

Отрворих помпата и я измих добре на чешмата. Не че имаше много за миене, беше почти идеално чиста.
Преди да я върна обратно огледах за някакви други проблеми, като прегънат кабел, гумените връзки икаквото се сетих.
Монтирах помпата обратно, пуснах машината- ядец, отново грешка 11.
Реших, че до толкова ми стига умствения капацитет и повиках майстор.

Човека прегледа всичко каквото можеше да се провери- дренажна помпа, стъпково моторче, бубина и ненам си още кво.
Накрая каза, че требе нова помпа.
Купих, монтирахме- не тръгва.
Майстора каза, че тогава остава платката.
Свали платката, взе и старата помпа и я занесе при някакъв специалист, който за 35 лв. я поправи.
Монтирахме всичко- щастие в къщи, машината работи.
Според майстора мотора на помпата бил ОК, а проблемът бил в платката.
Ами това е.
Поуката е, че понякога тез грешки дето излизат може да не са 100% точни.
kozl - майстор
Тая поука веке сме я минали :-D
И дбре, че има още специалисти дека ремонтират платки, че аз га имах зор всите сервизи де обиколих предлагаха нови платки с доставка към месец и цена към 200 лв. (за Електролукс) и късмет, че съдбата ме срещна със специалист де ремонтира платки на Електролукс.
zz_stefanov - майстор
Само не разбрах, ако не е бил инверторен тоя мотор, какъв е бил проблема тоя 'специалист' да го провери дали върти извън схемата, та да не се купува нов.

Тема "съдомиялната спря-къкъв може да е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: