От мобилни телефони до цифрови камери
lpoik - специалист
Що не сложиш един Юпиес като спре тока часовника няма да спира.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Идеята при мен не е точноста на часовника, даже въобще не ми трябва да е сверен. От часовника ще ползвам само звука.......абе дълго е за обяснение. С батерия изкарва само месец, а сега и толкова не може.
ben84 - специалист
А вариант да ползваш някоя соларна зареждачка от градинска лампа за 2 лева?
gogo7777 - майстор
Тази идея ще я обмисля.
Lisko - майстор
При мен проблема съм го решил, както shotik с по-дебелшки баКтерии. ;-)
Но в тоя случай като не става с батерия, бих направил комбинацията от кво да е адапторче хартисало от някъде + дц-дц конвертор, които се намират по 40-50 цента парчето.
Например така направих едни декоративни лед лампички, които оригинално бяха с кутийка за 3 АА батерии.
fox_vt - майстор
gogo7777 написа:
Ами защото ми е по-лесно до часовника да закарам мрежовото напрежение, а да монтирам там контакт и да го обезопасявам ми се струва глупаво.
Може би не ме разбра. Както ще вкараш в корпуса на часовника схемата така и ще вкараш само платката на адаптера. Вадиш го от пластмасовия корпус и си го вграждаш и него вътре във часовника. Реално само два кабела влизат вътре във часовника. Просто като детска игра.
gogo7777 - майстор
Ееее то става манджа .....да чупя адаптори, да връзвам жици и т.н.....интересуваше ме схемата дали е удачна. Двама от разбиращите не я отхвърлиха и не ме пратиха да чета или до ходя в магазина, което ми стига. Благодаря на всички. :partyman:
GalinBelos - специалист
Само да вметна, че според мен в схемичката има малка грешка . Грешка в смисъл , че според мен светодиода трябва да е завъртян на 180 градуса .
gogo7777 - майстор
За да свети ли :lol: .....светодиода е там със съвсем друга цел. :wink:
tzetz009 - специалист
То всички я видяха грешката със светодиода , но всеки се държи като професора , който все забравя , колко е 8 по 8 ( 64 :-D :-D :-D ) и все се обръща към студентите !!!

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Вместо батерия 1,5 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: