От мобилни телефони до цифрови камери
kolev_k - специалист
Инж. Боян Витлямов написа:

Да наистина съм членувал диод неправилно,... е и аз да дам нещо.
А останалите 8 граматични грешки?Хайде прочети си поста и ги намери!А това което си дал-всяко хлапе го знае.
Инж. Боян Витлямов - специалист
sstefanov написа:
Инж. Боян Витлямов написа:
...
Наистина кпд ми е по-ниско и от лампов усилвател в клас А :o
Не е по темата, но сегашната ми конфигурация с по 8 вата на канал на ламповия клас А и правилните тонколони създават повече звуково налягане от 800 вата на конвенционален усилвател с конвенционални колони. За качество въобще не може да става и дума за сравнение (за системи до 100 kEUR)!
Та ако се сметне КПД-то спрямо звуковото налягане, не се получава чак толкова зле :)
:-D Напълно сте прав колега! Каква ви е крайната лампа?
Инж. Боян Витлямов - специалист
kolev_k написа:
Инж. Боян Витлямов написа:

Да наистина съм членувал диод неправилно,... е и аз да дам нещо.
А останалите 8 граматични грешки?Хайде прочети си поста и ги намери!А това което си дал-всяко хлапе го знае.
Не съм на изпит по правопис.Грешките са незначителни.Например написал съм ,,незнам'' вместо ,,не знам''.Напълно безпредметно
е да търсиш с лупа някоя правописна или пунктуационна грешка.Сега разбирам ако са фрапиращи,граничещи с неграмотност,тогава и аз бих се подразнил.
Тук сме да си помагаме с идеи,а не да обсъждаме на всеки и най-малката правописна грешка.
Това,което съм дал го знаело всяко хлапе :-D :-D :-D
Ами стремя се към най простите решения.
sstefanov - майстор
Инж. Боян Витлямов написа:
:-D Напълно сте прав колега! Каква ви е крайната лампа?
ГУ50 :)

------
Инж. Стефанов
Инж. Боян Витлямов - специалист
Ако не е тайна ваша разработка бихте ли ми пратили схемата на усилвателя?ще ми се по нататък да си спретна такъв.Някои хора казват,че понеже е генераторна лампа нямала класическото лампово звучене,но аз не мисля така.Все пак тази лампа когато работи като генератор,предава високи честоти,модулирани със звуков сигнал.
Иначе сега съм се заел с един друг проект,който като го почна ще направя отделна тема.
Имам едно лампово радио "Мелодия 2“.Идеята е да му вградя ФМ радио,блутут приемник,за да мога да му пускам музика от телефона,допълнителен висоговорител за високите и допълнителен.за ниските,оригиналният му ще бъде среда.Целта не е супер качество,а приятно звучене.Ще го използвам на верандата докато си пия ракията.
sstefanov - майстор
Не е тайна:
http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=9&t=13102

Твърде много се отдалечихме от темата, но доброто звучене се получава когато има само един говорител! Поразгледайте сайта...

Тема "Вместо батерия 1,5 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: