От мобилни телефони до цифрови камери
krasi76 - помощник
Hoвoceлckи написа:
Прочети (поне за обща култура) за непрекъсваемите захранвания. Трябва да решиш колко "жизнено" важно ти е действието на помпата и колко би инвестирал.

Спирането на тока не ме притеснява - има си батеря вътре и при възстановяване на електричеството си тръгва отново... Спадът на напрежението ми е проблемът!
plamen6703 - майстор
Друг вариант е да пускаш жалби до "Гинка" /ЕРД-то/ да оправи напрежението по мрежата, но това е дълъг и труден процес с несигурен резултат в твоя полза :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Hoвoceлckи написа:
Прочети (поне за обща култура) за непрекъсваемите захранвания.
Тук ако потръгне лафа може да изчетеш доста страници "с плява". Ако се понапънеш да прочетеш страницата от линка има шанс да ти просветне само от нея. Все пак не е задължително. Може някой тук да измъдри нещо специално за теб.
krasi76 - помощник
Hoвoceлckи написа:
Hoвoceлckи написа:
Прочети (поне за обща култура) за непрекъсваемите захранвания.
Тук ако потръгне лафа може да изчетеш доста страници "с плява". Ако се понапънеш да прочетеш страницата от линка има шанс да ти просветне само от нея. Все пак не е задължително. Може някой тук да измъдри нещо специално за теб.

Новоселски, да не си объркал линка нещо?? Не виждам какво ще ми помогне, в случая с моята помпа за вода, да знам от "обща култура" видовете UPS-и за компутри и сървъри?!? Да "светнал" съм се, че мога да дам няколко хиляди лева за такъв UPS, който ще ми върши работа, но не ми е рентабилон някакси...
Исках просто да разбера колко мощен стабилизатор ще ми трябва, за да се включва сама помпата, когато се възстанови отоново ел. захранването, без той да изгори от претоварване в един момент...

Професията ми не е свързана с тези неща и за това питам тук. Съжалявам, че съм с толкова ниска "обща култура"!!!
FM STEREO - специалист
Това, което си описал според мен е изгаряне на високоволтов предпазител на страна "Средно напрежение" в трафопоста в резултат на което на фазата на която си ти се получава напрежение от порядъка на 100-150V най често това се дължи на претоварване на трансформатора и неправилно оразмерени предпазители на страна "Ниско напрежение" и дефектиране на последният. Ако е така то след определен период, когато техниците на Кака Гинка пристигнат при трафопоста следва изключване, прекъсване на захранването му и подмяна на високоволтовият предпазител, тоест при възстановяване на нормалното захранване помпата трябва да тръгва сама! Тоест проблемът е в помпата и в случая никакъв стабилизатор не би ти свършил работа.
Andriyana - помощник
Здравейте, извинявайте, че изпозлвам тази тема, но ми се стори подходяща за моя въпрос. Моля за мнение и евентуално параметри какъв стабилизатор да търся. Проблема е, че напрежението особено зимата пада до 195. Извиках няколко пъти ЧЕЗ и обяснението беше, че сме на края на мрежата и било нормално. За мен не е кой знае какъв проблем докато не си купих сушилня, която все път спира като напрежението падне, а съм с малко бебе. Един от Техниците, който идва ми каза да си взема стабилизатор за напрежение за да нямам проблем. След като го попитах какъв и от къде, каза, че има много да си избера някакъв. Може ли инфо какъв модел или какви параметри да търся за да си взема такъв?
Благодаря предварително за инфото. И се извинявам за дължия пост и неграмотността ми по темата.
ZMeyGorianin - майстор
Няма нищо нормално напрежението да бъде 195 волта. Допустимият толеранс е 5% или при стандартни 230V може да падне до 217-218V. Това за постоянен пад. Краткосрочно го дават до 10%. При мен положението беше още по-трагично - напрежението падаше на моменти до 160.
Изтърсих се за този стабилизатор:https://tashev-galving.com/brand/vemark/stabilizator и положението се пооправи.
От един месец таблото с електромера е изкарано на вън. На техниците им обърнах внимание, че имам проблем с напрежението и че заземяването на уличния стълб липсва. Те ми отговориха, че ще набият собствено заземяване на новото табло /поцинкован кол, дълъг 1 м. - разказа им се играта докато го забият :shock: /. От тогава напрежението пада /преди стабилизатора/ най-много 10-15 Волта и то при пробно натоварване от 5 kW.
Та пробвай първо варианта със заземяването.
MamaMy - майстор
Може да пробваш с една напреженова защита. Щом имаш батерия с памет, само ще отложи поливането за време когато тока е наред.
https://electricbg.com/dds238-vap-80a
hidrazin - майстор
съб юли 03, 2021 9:59 pmMamaMy написа:
... само ще отложи поливането за време когато тока е наред...
Кво поливане бре? Тя има проблем със сушилнята.
Това реленце няма да и реши проблема.
И да, проблема е на ЧЕЗ
Да ги гони до дупка а не да и разправят приказки че това било нормално.
И не да я карат да си купува стабилизатор, ами да си оправят мрежата.
Нека поиска становище че 195 волта било нормално... :lol:
Жалба в ДКЕВР ако не с изпълнят задълженията!!!
:partyman:
MamaMy - майстор
Така се случва като се вдигат стари теми вместо да си напишат собствени :-D :-D
Аз още отговарям на автора #-o

Тема "Стабилизатор на напрежение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: