От мобилни телефони до цифрови камери
kosata - специалист
radius написа:
Споко де, ще има опити, но като отида. Иначе наистина питането си е за аналогова. Това, че при статична картина брума се усилва, ме насочи към приемника ( който изглежда доста китайски).
Абе човек ,аз ти казвам как най евтино да си решиш проблема без да купуваш кабел ти си пак твоята.Това което ти го казвам е изпробвано на много ТВ приемници и съм 100% сигурен ,че ще ти помогне.
radius - майстор
Добре, и това ще пробвам макар че не търся частично решение. Защо реши, че ще купувам. Правил съм си с мониторен кабел и резултатите бяха доста добри.
novgradski - специалист
Аз моя "брум" на LG 37LC55 намалих,като занулих корпуса на сплитера.След това идваха от кабелната (за нещо друго) и видяха зануляваето...махнаха го и ми сложиха галваничен разделител (още 1)ама....сега пак съм си го "занулил" и е по-добре.
agj - майстор
fox_vt написа:
Трябва звука на тв да е не повече от 30 и да се усилва и намаля със приемника.
Това е решението на проблема!
ig_ivanov - специалист
Има и още една тривиална причина за брума- усилен на макс звук на телевизора и намален почти до нула звук от приемника. Сложи звука на телевизора някъде по средата и тогава регулирай от приемника.

ПП: Видях, че давано като съвет- май съм чел отгоре-отгоре.
petromaniq66 - специалист
Приемника да е на макс и тогава регулирай от тв!
radius - майстор
Да, това съм го изпълнил.
fox_vt - майстор
petromaniq66 написа:
Приемника да е на макс и тогава регулирай от тв!
Обратното. Още повече че при телевизор със приемник обикновено се командва приемника а телевизора е само екран и говорител.
petromaniq66 - специалист
Е добре. Тогава си усилвай от тв смущенията наволя :) и намаляй полезния сигнал от приемника. И нека автора на темата прецени полезния вариант предложен тук, а те не са много.
kozl - майстор
Некъде из форума съм писал и моите неволи.
Първия брум идеше по коаксиалния кабел на кабелната телевизия. Но стария приемник го не пущаше и като поставиха нов, след като си доплатих за HD програми (стария приемник нямаше HDMI изход) и брум. Смениха новия с друг нов и чак тогава се усетиха да монтират галваничен разделител на коаксиалния кабел.
Вторият случай с покупка на приемник и скарт кабел от Техномаркет. Нося при майка ми връзвам и брум през скарта. През чинчовете няма, обаче за възрастната дама скарта е подходящ, заради атоматичното превключване на източника.
Направих рекламация в Техномаркет. И там брум, но най-неочаквано ми предложиха решение за брума с предложение за подмяна на телевизора :shock:
Направиха ми демонстрация на "умен" телевизор, който премахва брума :roll: Действително с някаква опция в менюто даденият телевизор заличаваше брума :?
Да обаче това не беше моята опция. Нито предложеният скарт кабел за 70 лв. Купих от Щайнбергер кабел за 12 лв, явно мнго по-добре екраниран и вече години така се ползва приемника без брум в телевизора.

Тема "Брум приемник-телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: