От мобилни телефони до цифрови камери
petromaniq66 - специалист
Брумът в скартовите калпави кабели идва от прослушване м/у сигналите (видео/аудио) и когато яркостта е по-голяма респ. размаха на видеосигнала, тогава интензитета на брума(видеосигнал модулиран с кадрова честота, а не мрежов брум) е по-голям - да отговоря на един съфорумец питащ по-горе. Ефекта може да се пробва, като се объркат дупките на чинч.
optimeon - специалист
И аз имам подобен телевизор, така че съветите ще са ми от полза!
radius - майстор
petromaniq66 написа:
Брумът в скартовите калпави кабели идва от прослушване м/у сигналите (видео/аудио) и когато яркостта е по-голяма респ. размаха на видеосигнала, тогава интензитета на брума(видеосигнал модулиран с кадрова честота, а не мрежов брум) е по-голям .

Това мисля отговаря точно на питането ми, защото определено има връзка между картината и брума.
kozl - майстор
Да обаче аз през същия скапан скарт като пуснах ДВД то е пак имаше брум, но не толкова изразен. Само че има една голема разлика, м-у двата източника. Приемника може да осигури варио ниво на изходния звуков сигнал, а при ДВД-то сигнала е константен по ниво. И така намаленото ниво на звука през приемника ще изравни амплитудата на звуковия сигнал и на индуцираното по кабелите брумово напрежение и резултата е, че отношението сигнал/брум намалява и брума съответно с намаляването на съотношението все повече се откроява във звуковия сигнал.

Това може би обясняваха по- назад в темата, но не това е точното решение, а точния кабел.
fox_vt - майстор
petromaniq66 написа:
Е добре. Тогава си усилвай от тв смущенията наволя :) и намаляй полезния сигнал от приемника. И нека автора на темата прецени полезния вариант предложен тук, а те не са много.
Е не със лошо :) така се оправи при мен със намален тв и се усилва само със приемника. Явно проблема ще е различен при различни приемници и тв та.
hidrazin - майстор
Еб...ааа... Ако за да сменя един скапан кабел ми трябват четири дена... :?
ЦЪК
:partyman:
tzetz009 - специалист
:? Профил на DMN : Последно активен на : " - " ??? :? Т'ва "бан" ли е , какво е !!!
gogo7777 - майстор
Първо намерете Тинки.......после другите :lol:
ZMeyGorianin - майстор
При мен брума беше от не добре завита антенна букса към приемника и към кабела.
DMN - майстор
tzetz009 написа:
:? Профил на DMN : Последно активен на : " - " ??? :? Т'ва "бан" ли е , какво е !!!
Аааа...няма такова нещо, тука съм си :) .

Тема "Брум приемник-телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: