От мобилни телефони до цифрови камери
radius - майстор
Ситуация : стар телевизор Уотсън ( даже няма 16:9) с входове Scart и антенен. Почти съм сигурен, че освен CVBS не поддържа друго през скарта.
Settopbox с коаксиален вход и Scart и HDMI изходи.
Връзката с ТВ-то логично е през Скарта :).
Има един постоянен брум, който не се маха, ако откача коаксиалния кабел на приемника. Не съм отварял скарт кабела, но вероятно е ментак.
Особеното е, че на статична картина брума се засилва много - например има реклами и като замръзне накрая надписа, брума се усилва.
Предполагам некачествен Скарт кабел, но все пак да попитам, лошото е, че не е при мен и не мога да правя опити...
Последна промяна от radius на ср мар 21, 2018 8:18 am, променено общо 1 път.
kosata - специалист
Проблема ти е в лошата маса между приемника и телевизора! Пусни си допълнителна маса с един кабел между двата екрана с антенни букси и брума ще изчезне до голяма степен!
fox_vt - майстор
При мене навремето на лг то със скарта имаше брум но като усиля звука на тв то тогава. Трябва звука на тв да е не повече от 30 и да се усилва и намаля със приемника.
petromaniq66 - специалист
Проблема е в калпав скарт кабел, ако му беше лоша масата и образа щеше да е кофти. Тези скартове са нож с две остриета единственото им е че автоматично превключват входа, ама на куп толкова жила със китайска ширмовка правят брум. Най лесното е съвета на fox_vt, другото е качествен скарт кабел или комбинация преходници скарт/чинч.
kolev_k - специалист
petromaniq66 написа:
...или комбинация преходници скарт/чинч.
Човека не спомена да има чинч входове на TV-то.
Тука някой TV-техник трябва да се изкаже защо при светли цветове в картината има по-силен брум,а при тъмни цветове-намалява.
iliya_i - майстор
kolev_k написа:
petromaniq66 написа:
...или комбинация преходници скарт/чинч.
Човека не спомена да има чинч входове на TV-то.
преходници - мн. число т.е поне 2
Изображение
krasiorocknroll - специалист
Тези кабели със залятите чинчове заминаха директно за коша.Взех метални чинчове/става и спластмасови/ ,ширмован кабел,свързах ги и сега брума е почти незабележим.за идеален резултат-поставяне на разделителен траф за звука! :)
radius - майстор
Ааа споко, Тв-то не поддържа автоматичното превключване или кабела не подава на пин 8 ли беше или 9. Правил съм си скарт с ширмовани кабели от монитор и резултата беше много добър. Мога да го взема за проба, но трябва да пренаредя пиновете, че е за RGB.
hidrazin - майстор
radius написа:
Брум при цифрова телевизия...
Общо взето питането ти е сбъркано. Трябва да е Брум при АНАЛОГОВА телевизия
Нямаш нищо цифрово от приемника към TV-то.
Вече са ти казали - сложи читав кабел. И тва са простотии:
radius написа:
... лошото е, че не е при мен и не мога да правя опити...
Е да го eБа, кой да го eБа, трябва да прави опити ???
Ми мен ми е през оная работа и TV-то не е мое. Теб кво ти дреме? :lol:
:partyman:
radius - майстор
Споко де, ще има опити, но като отида. Иначе наистина питането си е за аналогова. Това, че при статична картина брума се усилва, ме насочи към приемника ( който изглежда доста китайски).

Тема "Брум приемник-телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: