От мобилни телефони до цифрови камери
Zidarov - напреднал
Здравейте, ремонта на ТВ ми е хоби. Попадна ми горепосочения телевизор, и след отваряне на капака установих, че липсва MOSFET транзистора, а диода до него е изгорял. Захранването е PSC10301A M. Схемите, които намерих не включват захранването. Нужна ми е или схема или някой ако знае какъв е поливака и диодите около него.
alabal - специалист
https://www.electronica-pt.com/esquema/ ... lcd-24170/
Пробвай това същото шаси ползва LH89 така че отвътре би трябвало да са същите. Има схема на захранването.
Zidarov - напреднал
Благодаря. Малко се различава, но се ориентирах за параметрите на транзистора и диода.
petromaniq66 - специалист
Те в тази схема са два в паралел - това малка разлика ли е?
Zidarov - напреднал
Да, разликата е очевадна, но за сега само с това разполагам. Точна схема не съм намерил до сега. Снощи мерих елементите около транзистора. За да са го извадили, според логиката, значи че е изгорял, а от малкия опит който имам винаги заминава и PWM контролера. На място има отпоен и поставен отново, но не запоен SC6200, на който са окасени 5 и 8 пин. Дали това е контролера или някой като мен е експериментирал? Потърсих за аналог, но не намерих. Ако това е контролера, някой знае ли аналог. Все още търся точната схема, или точните елементи.
petromaniq66 - специалист
Търси схема по контролера, ама на мен не ми излиза такова чудо за такова.
Zidarov - напреднал
Намерих ето тази схема.
https://elektrotanya.com/panasonic_tnp8 ... nload.html
Довечера ще я сравня, тук контролера е FA5501AN
Продължавам да търся.
Zidarov - напреднал
Захранването е оправено. Липсващите елементи са 2SK3530 и SC6200 ( видях ги от работещ борд). Напреженията са в норма, но след пускане на телевизора, екрана светва за секунда и се задейства защитата. светодиода мига 14 пъди. Код Audio_PWN_SOS. Изчетох в нета доста теми, но само една е осъществима при мен. Проверка на елемнтите ополо IC4510 [C1AB00003045] ADV. Има идеи да се нагрява чипа и ако не се получи нищо да се сменя, но това не е за моите възможности. Ако проверката на елентите не доведе до резултат, вВъртят ми се в главата две неща, но не знам да какво ще доведат.
1. да изключа защитата, като преди това вместо предпазител, сложа крюшка.
2. да намеря захранването или захранванията на IC4510 и да пробвам така.
Има ли друг начин как да локализирам повредата?

Тема "Търся схема на захранване на TV Panasonic TX-L32GW10" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: