• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
plamen6703 - майстор
queens написа:
plamen6703 написа:
queens написа:
Здравейте,

Отскоро се сдобих с тонколони Infinity referance 30 "затворен тип" , та въпросът ми е имат ли "bass" ако някой има подобни тонколони от затворен тип. Или е от ДВД-то , което е с два канала за предни тонколони и отделен жак изход за субуфер . Възможно ли е от самият усилвател да няма "bass" на тези два канала за предни тонколони?
Нито знаеш как да питаш, нито отговорилите по-горе знаят и разбират за какво става дума :cool: .
Като се задават въпроси от такъв тип, първо се пише марка и модел на тонколоните /написал си го/ след това се пише марка и модел на усилвателя, и след това се споделя проблема. Можеш да пробваш на друго място тонколоните как свирят и дали звука се чува по същият начин и всичко това да може да разбереш с какво си се сдобил и към какво да насочиш вниманието си. :partyman:

Съгласявам се че не знам как да питам , да забравил съм да спомена производителя на ДВД-то "harman kardon hs 200" (напълно човешко е да се забрави). На второто Ви изречение имам отговор , ако имах къде да пробвам въпросните тонколони сиг. щях без да пиша във форума , нали така ?!?! От доп. СПАМ няма нужда
Айде със здраве!
От здраве да не се отървеш, но тук във форума никой не може да ти пробва тонколоните и да ти каже къде е проблема.
Никой не знае и марката на ДВД-то, за какво рипаш като си неподготвен и си задал въпроси, на които само гадателите от форума са ти отговорили, ама файдата от отговорите е същата като въпросите ти! :partyman:
mobilis - специалист
Ееее, налазихте го човека.
Колоните са среден клас Hi Fi, читави са, имат си и доволно "бас". Но трябва да се задвижат с подходящ усилвател.
Усилвателите в повечето ДВД плеъри са минали покрай усилвател за музика - лепната е една интегрална плочка да дрънка нещо. Прав е писалия по-горе, че най-вероятно басите са отрязани, а сигнала за бас е изведен на отделен изход за буфер.

6 омов усилвател е рядко срещан, може да ги пуснеш и на 8 ом, но не трябва да ги набримчваш докрай, като си подбереш модел с 80% по-малка изходна мощност от максимално пиковата за колоните. Има читави предложения до 300 лв, втора ръка.

Със здраве от меломан, с претенции за аудиофил. :drinkers:
nikolov333 - майстор
Избора на "тонколони" е тънка работа, която пряко зависи от няколко фактора. Предназначение, източник на звука, помещение, обзавеждане, очаквания на слушателя и бюджет. Аз си избрах моите на горния принцип от амазон.де, с четене по форумите за реални впечатления на потребители и съм доволен от избора..
mobilis - специалист
nikolov333 написа:
Избора на "тонколони" е тънка работа, която пряко зависи от няколко фактора. Предназначение, източник на звука, помещение, обзавеждане, очаквания на слушателя и бюджет. Аз си избрах моите на горния принцип от амазон.де, с четене по форумите за реални впечатления на потребители и съм доволен от избора..
Не винаги четенето по форуми ще ти помогне да попаднеш на твоите ОТ. Аз моите си ги избрах чрез слушане по тубата с профи слушалки, после отидох да ги чуя лично, марката е Klipsch - https://www.klipsch.com/.
Този производител най ми пасна на бюджет, уши и най-важното продават се в БГ.
nikolov333 - майстор
И аз избрах същите.. :-D :partyman:
От Амазон ги взех 1/3 по-евтини. Дойдоха от Австрия с куриер за 3-4 дни..
В момента ресивъра Denon AVRX4400H в Амазон е 2200лв, а в БГ го дават по 3200.. :axe:
plamen6703 написа:
queens написа:
plamen6703 написа:

Нито знаеш как да питаш, нито отговорилите по-горе знаят и разбират за какво става дума :cool: .
Като се задават въпроси от такъв тип, първо се пише марка и модел на тонколоните /написал си го/ след това се пише марка и модел на усилвателя, и след това се споделя проблема. Можеш да пробваш на друго място тонколоните как свирят и дали звука се чува по същият начин и всичко това да може да разбереш с какво си се сдобил и към какво да насочиш вниманието си. :partyman:

Съгласявам се че не знам как да питам , да забравил съм да спомена производителя на ДВД-то "harman kardon hs 200" (напълно човешко е да се забрави). На второто Ви изречение имам отговор , ако имах къде да пробвам въпросните тонколони сиг. щях без да пиша във форума , нали така ?!?! От доп. СПАМ няма нужда
Айде със здраве!
От здраве да не се отървеш, но тук във форума никой не може да ти пробва тонколоните и да ти каже къде е проблема.
Никой не знае и марката на ДВД-то, за какво рипаш като си неподготвен и си задал въпроси, на които само гадателите от форума са ти отговорили, ама файдата от отговорите е същата като въпросите ти! :partyman:

Над 2 хил. мнения във форума , а те само ми доказват че са само и единствено СПАМ , такива профили трябва да бъдат изтрити.
sstefanov - майстор
А ти още на третото мнение започна да раздаваш правосъдие :).
  • 1
  • 2

Тема "Затворен тип тонколони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: