• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте,

Отскоро се сдобих с тонколони Infinity referance 30 "затворен тип" , та въпросът ми е имат ли "bass" ако някой има подобни тонколони от затворен тип. Или е от ДВД-то , което е с два канала за предни тонколони и отделен жак изход за субуфер . Възможно ли е от самият усилвател да няма "bass" на тези два канала за предни тонколони?
kosata - специалист
Ето описание ,на първо четене:

Описание на продукта:
ТЕХНИЧЕСКИ ХАРАКТЕРИСТИКИ:
ДВУЛЕНТОВИ ТОНКОЛОНИ
ЗАТВОРЕН ОБЕМ
МОЩНОСТ: 15 – 100 вата
ИМПЕДАНС: 6 ома
ЧЕСТОТЕН ДИАПАЗОН: 47 Hz – 25.000 Hz(+/-2.5dB)
ЧУВСТВИТЕЛНОСТ: 90 dB (2.8V/1m)
НИСКОЧЕСТОТЕН ГОВОРИТЕЛ: 8″ инча
ВИСОЧИНА – 84 см.
ШИРОЧИНА – 26,5 см.
ДЪЛБОЧИНА – 25,5 см.
ОБЩО ТЕГЛО – 30 кг.
zdravcho - специалист
Не знам какви са ти разбиранията за имането на бас, но би трябвало да имат доста приличен бас. Това че са в затворена кутия не ти е проблема. Какво е това ДВД към което ги свързваш? Най-вероятно "проблема" е в него - въпрос на настройки. А може и да е така измислено да работи с тонколонки тип "сателити" за отделните канали на които сигнала се филтрира от към бас и отделно субуфер само за баса.
preslav - майстор
queens написа:
Възможно ли е от самият усилвател да няма "bass" на тези два канала за предни тонколони?
Напълно възможно е и е лесно за проверка - ако импедансите съвпадат нямаш проблем да включиш едната от колонките на изхода за бас, няма да надуваш музиката, но ще усетиш разликата. В описанието на DVD-то ти трябва да пише какви колонки и къде се препоръчва да се свържат.
plamen6703 - майстор
queens написа:
Здравейте,

Отскоро се сдобих с тонколони Infinity referance 30 "затворен тип" , та въпросът ми е имат ли "bass" ако някой има подобни тонколони от затворен тип. Или е от ДВД-то , което е с два канала за предни тонколони и отделен жак изход за субуфер . Възможно ли е от самият усилвател да няма "bass" на тези два канала за предни тонколони?
Нито знаеш как да питаш, нито отговорилите по-горе знаят и разбират за какво става дума :cool: .
Като се задават въпроси от такъв тип, първо се пише марка и модел на тонколоните /написал си го/ след това се пише марка и модел на усилвателя, и след това се споделя проблема. Можеш да пробваш на друго място тонколоните как свирят и дали звука се чува по същият начин и всичко това да може да разбереш с какво си се сдобил и към какво да насочиш вниманието си. :partyman:
tzetz009 - специалист
Това "ДВД" ще излезе , че е система за домашно кино и е закупена без най-важната "подложка за краката"( много груб сарказъм от моя страна , за което много се извинявам , честно ! )

:partyman: :partyman: :partyman:
turbocharged - специалист
queens написа:
Възможно ли е от самият усилвател да няма "bass" на тези два канала за предни тонколони?
Усилвателя на системи тип домашно кино обикновенно режат баса към тонколонките и го пускат само към субуфера. Ако целта ти е да слушаш музика ще ти трябва друг усилвател.
resistbody - майстор
turbocharged написа:
queens написа:
Възможно ли е от самият усилвател да няма "bass" на тези два канала за предни тонколони?
Усилвателя на системи тип домашно кино обикновенно режат баса към тонколонките и го пускат само към субуфера. Ако целта ти е да слушаш музика ще ти трябва друг усилвател.
Така е !
Купи си стерео усилвател...
plamen6703 написа:
queens написа:
Здравейте,

Отскоро се сдобих с тонколони Infinity referance 30 "затворен тип" , та въпросът ми е имат ли "bass" ако някой има подобни тонколони от затворен тип. Или е от ДВД-то , което е с два канала за предни тонколони и отделен жак изход за субуфер . Възможно ли е от самият усилвател да няма "bass" на тези два канала за предни тонколони?
Нито знаеш как да питаш, нито отговорилите по-горе знаят и разбират за какво става дума :cool: .
Като се задават въпроси от такъв тип, първо се пише марка и модел на тонколоните /написал си го/ след това се пише марка и модел на усилвателя, и след това се споделя проблема. Можеш да пробваш на друго място тонколоните как свирят и дали звука се чува по същият начин и всичко това да може да разбереш с какво си се сдобил и към какво да насочиш вниманието си. :partyman:

Съгласявам се че не знам как да питам , да забравил съм да спомена производителя на ДВД-то "harman kardon hs 200" (напълно човешко е да се забрави). На второто Ви изречение имам отговор , ако имах къде да пробвам въпросните тонколони сиг. щях без да пиша във форума , нали така ?!?! От доп. СПАМ няма нужда
Айде със здраве!
kozl - майстор
resistbody написа:
turbocharged написа:
queens написа:
Възможно ли е от самият усилвател да няма "bass" на тези два канала за предни тонколони?
Усилвателя на системи тип домашно кино обикновенно режат баса към тонколонките и го пускат само към субуфера. Ако целта ти е да слушаш музика ще ти трябва друг усилвател.
Така е !
Купи си стерео усилвател...
Аз си купих стерео усилвател +ресивър + 2 "отворени" колони. От усилвателя има изход за активен субуфер. Купих си и активен субуфер. Да ама кат го пусна и ми иде комшията от три етажа нагоре на гости. Та за ся поне гости не ща и го не пущам тоя активен субуфер :-D
А относно DVD-то, което имам с марка Панасоник, то разделянето на честотните обхвати е м-у предусилвателното стъпало и крайните стъпала. Така системата е 5-1 и има общо 8 високоговорителя и всеки говорител е захранен от отделно крайно стъпало. Предните леви и десни колонки имат по 2 говорителя и в тези клонки влизат 4 жици - 2 жици за средночестотния и другите 2 за високочестотния говорител и интересното е че тези колонки са "отворени" с басрефлектор :? Отделно има двойка жици до субуфера и до задните и средната колони, които са с по един говорител.
Та явно криерия "отворена/затворена" тонколона не е критерий за баса на колоните. Мога да посоча и друг пример за колони комплект от система ДВД, "отворени" и с недостатъчен бас.
  • 1
  • 2

Тема "Затворен тип тонколони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: