• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте! телевизора е съ шаси на Vestel захранванетое е :17PW26-4 V.1
борда е :17MB61-2
дисплея е:LTA400HA07
не се стартира нито от дистанционното,нито от ТВ-то.Светодиода за стенбай изобщо не свети. След смяна на всички електролитни кондензатори по захранването,проблема си останана. Като измервам напреженията за стенбай 3.3в си ги има стабилни но 5в липсват. Когато меря с мултицет(евтин) на изхода на стабилизатора за 5в,напрежението постоянно се променя от 1в до 5в и се чува едно леко свистене в момента когато се покачи напрежението и постоянно пулсира.Не съм много добър точно в тая материя,затова моля за помощ от знаещите,от къде може да идва тази пулсация .Тук го имам снимано като клип как се променя напрежението и дори се чува бръмченето
https://www.youtube.com/watch?v=f2gcMdmVjLk[/img]
_________________
Последна промяна от tertermix на пон май 28, 2018 8:18 pm, променено общо 2 пъти.
захранването е на Vestel 17PW26-4 V.1
борда е :17MB61-2
дисплея е:LTA400HA07
hidrazin - майстор
А какво се случва с 12-те волта на входа на L05 ??? Измерването при разкачен борд.
Най-добре го гледай на осцилоскоп а не на някакво нонейм уредче.
И няма телевизори tushiba нито пък тушиба....
vlax - майстор
пон май 28, 2018 1:59 pmtertermix написа:
След смяна на всички илектролитни кондензатори по захранването,проблема си останана.
пон май 28, 2018 2:41 pmhidrazin написа:
А какво се случва с 12-те волта на входа на L05 ??? Измерването при разкачен борд.
т.е. върху сменения илектролитен кондензатор C 817,220u 25V
При разкачен майн борд на входа на стабилизатора също пулсира напрежението в рамките на 12-3 волта. При разкачен майн и закачен резистор на изхода на стабилизатора и маса ,напрежението кляка до 0.1-0.5 волта
plamen6703 - майстор
Тия глупави упражнения с каква цели ги правиш? От това, което си написал личи, че нищо не разбираш от ремонт на телевизори и макар форума да е направи си сам, няма как пълен лаик да се научи да ремонтира телевизори в интернет сайт.
Има сайтове за ремонт на телевизори, но там задават въпроси хора от "занаята" и като му подадеш "сламка" въпроса е решен.
На теб и "греда" да ти се подаде няма да стане. Дефекта е елементарен и често срещан, но при смяна на елементите може да си вкараш "автогол" и да стане по-голяма беля с телевизора! :partyman:
Правя го с цел да разбера дали проблема не е в майн борда,дали не укъсява той и от там да са тия колебания. Когато е само разкачен без товар,пак може да ги има тия импулси и да ме подведе,затова закачих резистор 15 oma като товар. Просто уреда ми е от най ментажките и знам че е най добре осцилоскоп но....нямам възможност
plamen6703 - майстор
Вярвам, че няма да ми се разсърдиш и за това ще те попитам нещо с усмивка
Като замервам напреженията
с какво ги замерваш и целиш ли ги :)
Не знам дали си се ровил в сайтове като "продавалник" и подобни, виждал ли си обява за продавам "цИнкуляр" и "тУшиба" само там има такава "техника" :cool:
Сега сериозно, ще ти дам нещо, което ще ти помогне с ремонта на телевизора https://elektrotanya.com/vestel_17pw26- ... nload.html
Ако това не ти помогне, ослушай се за най-близкият ТВ сервиз и остави телевизора на колега да го ремонтира! :partyman:
Благодаря за схемата и разбира се няма за какво да се сърдя за забележките,а напротив ,опитвам се да се науча от тях. Като се прибера ще я разгледам подробно „да не би да има диод между работното и дежурното 5 волтово напрежение,понеже съм срешал и такива схеми ” ( цитат от маийстор от форума)ако той е укъсил може би ще се получава точно това,ще се опитва да сработва и основното захранване през диода.....уж ги мерих всичките ама :?
Последна промяна от tertermix на пон май 28, 2018 10:27 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
пон май 28, 2018 8:28 pmtertermix написа:
...да не би да има диод между работното и дежурното 5 волтово напрежение,понеже съм срешал и такива схеми...
Не, не си срещал такива схеми. Дори и до вчера това не го знаеше...
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Нестабилно дежурно напрежение на телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: