От мобилни телефони до цифрови камери
fox_vt - майстор
Да де ама минимум програмиране не е оферта то това е като дали можеш да летиш няма мога ама малко :lol: С дисплея го искам защото като задавам максимален ток да виждам колко е.Иначе и обикновено токово реле ще стане ама докато го настроя ще мине месец. Лошото е че явно не мога да формулирам добре търсенето при китайците и не мога да намеря нещо съществено. Другия ми вариант с датчик за ниво ама и там е малко тегаво за настройка и лесно може да се претовари мотора.
AAsat - специалист
На релето от линка https://www.relpol.bg/product/421/monof ... ri-51.html има скала за настройка в % от диапазона на релето. Тази настройка би трябвало да се прави веднъж и нещата да се получат - е зависи каква точност се търси. Ако работния ти ток е 3.7А а ти искаш на 3.75А да изключиш не знам дали ще се получи с тази скала.
Правил съм устройство с такава логика на работа и със светодиодна скала от 20 светодиода за индикация и настройка. Скалата показваше в относителен вид реалния работен ток и тока на сработване на защитата. Датчика беше токов трансформатор на ANG ( http://ang-bg.com/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0 ... %80%d0%b8/) и сигнала му се обработваше от съответната електроника. В случая разликата в токовете на нормален режим и претоварен режим беше голяма и светодиодите бяха съвсем адекватна индикация. Иначе системата си сработва и при малки претоварвания - въпроса е каква е разделителната способност на индикатора.
Устройство с индикация, каквато търсиш може да се направи сравнително лесно на базата на ARDUINO и LCD16x2 след съответното уточняване на параметрите и функционалността. Е няма да има вид на купено от магазина но ще върши работа .
Реално в твоя случай каква разлика между нормален и претоварен режим се търси?
lov - майстор
пет авг 17, 2018 9:49 pmfox_vt написа:
Да де ама минимум програмиране не е оферта то това е като дали можеш да летиш няма мога ама малко :lol: С дисплея го искам защото като задавам максимален ток да виждам колко е.Иначе и обикновено токово реле ще стане ама докато го настроя ще мине месец. Лошото е че явно не мога да формулирам добре търсенето при китайците и не мога да намеря нещо съществено. Другия ми вариант с датчик за ниво ама и там е малко тегаво за настройка и лесно може да се претовари мотора.
Връзваш едно такова амперметърче и киризиш токовете. :)
https://www.aliexpress.com/item/AC-220V ... autifyAB=0
Ама не мога да разбера що се опитваш по трудния начин. Колко вата ти е подаващия двигател?
Инверторите не са вече чак толкова скъпи.
fox_vt - майстор
AAsat с токовото реле е ясно имаме едно на zelio доста добро и скъпо с плавна настройка на минимум и максимум както и на времето на изчакване след задействане. Това ще е краен вариант.
lov мислих да сложим по едно панелно ампермерче и да си гледаме както сега със клещите но все някой трябва да следи до къде е стигнало. Мощноста на подаващия мотор :lol: къмто 40000 вата инвертора определено нито ще върши работа нито ще реши проблема.Малко разяснение ще трябва.Бункера със бъркалката се пълни от чукова мелница със гореспоменатото моторче която е доста бърза за 30 мин го пълни.Мелницата работи в тандем с бункер с инвертор който сипва на лентов транспортьор който се командва от токово реле на zelio спрямо тока на мелницата горе долу мин макс 35-60А Като изключи релето спира лентата и инвертора на бункера.Този амперметър или токово реле на бъркалката като достигне лимита ще подаде импулс към таймер който ще спре лентата и инвертора на първия бункер и след не по малко от 30 сек ще спре и мелницата за да може да се изпразни.Иска ми се да е лесно като да свържеш ламБа ама няма как да стане. Дали ще е токово реле,програмируем амперметър или датчик за ниво такава ще е схемата.Но със датчик за ниво при насипен материал с висока запрашеност и постоянно въртящ се нали се сещаш как се гласи да изключи така че хем да не претовари бъркалката хем да е пълен бункера.Затова искам елементарно да следя самата бъркалка.Да инвертор на бъркалката ще реши проблема но това е да биеш муха с базука като се знае че нито ще се променят оборотите нито нищо няма да се ползва от него и ще е адски скъпо токово реле.Ето нагледно за какво иде реч

И редуктора на бъркалката с мотора
Прикачен файл:
IMG_20180504_162936-600x800.jpg
IMG_20180504_162936-600x800.jpg (113.69 KиБ) Видяна 1431 пъти
И самата бъркалка
Прикачен файл:
IMG_20180504_163003-600x800.jpg
kabel96 - специалист
На нашата линия е с датчици за ниво.Представляват едни ламарини колкото половин педя и са свързани с механични
изключватели.Най лесно ще ми разбереш като ходя до цеха и ги снимам.
lov - майстор
Фокси чак сега ми стана ясно. До сега си мислех че се бориш с подаването към матрицата. :) Чакам едни термодатчици за в четвъртък че оправям сушилнята на една такава поточна линия и ще видя дали има някаква налична документация. Ама от сега ти го казвам козата си сака пръч. :lol:
Евтините и измислени решения водят то тежки механични аварии. Не помня в този или другия форум дъвках точно тези ниво сигнализаторите с перката. Линка е първия попаднал ми да се ориентираш.
http://www.engineering-review.bg/bg/izm ... ali/2/555/
А иначе ето какво представлява вътре в бункера.
Прикачен файл:
P1000846.JPG
Скъпи са но всичко друго за тези цели е тотален компромис. На сайбията като не му се дават пари дигай си чукалата и го зарязвай да се оправя. Нещата не са като за форум направи си сам да минеш с някой лев. Разбери ме правилно щото после ти ще береш ядове.
п. п. И това не е ли недовършена работа на едни руснаци?
fox_vt - майстор
Ами то темата беше за автоматизация на пресата ама тя засега ще чака докато оправим другото. На доста места гледам за тия датчици със лопатката като на картинката и може би такива за които казва kabel96 ,обаче дали са надеждни. Има една пловдивска фирма сигматеч за влагомери и автоматизации,те имат оптични датчици за ниво за запрашени места със самопочистване :? . Отделно имат един датчик за ниво реагиращ на натиск,макар че според мен реагира на влагата на материала и в зависимост колко го е затрупало в един момент задейства. Тъй като е четирипроводен и е свързан на същия клеморед с влагомера им си вадя този извод. Взехме един такъв за друг бункер но още не сме го тествали,ако се окаже успешен може да поръчаме още един.
Прегледах линка ти интересни способи даже и не съм предполагал че лопатковите сензори са с двигател мислих че са със краен изключвател и реагират на натиск. Единствено не ми стана ясно след като се изключи захранването на моторчето после как разбира че няма материал за да го пусне пак :?
kabel96 - специалист
съб авг 18, 2018 11:04 pmfox_vt написа:
Единствено не ми стана ясно след като се изключи захранването на моторчето после как разбира че няма материал за да го пусне пак :?
Електроника го пуска постоянно да проверява дали не е свободно вече.
tzetz009 - специалист
нед авг 19, 2018 11:23 amkabel96 написа:
съб авг 18, 2018 11:04 pmfox_vt написа:
Единствено не ми стана ясно след като се изключи захранването на моторчето после как разбира че няма материал за да го пусне пак :?
Електроника го пуска постоянно да проверява дали не е свободно вече.
Спирал съм с пръст перката на подобен датчик , мАтора ( всъщност редуктора )вътре се чува , че продължава да върти .

:partyman: :partyman: :partyman:
fox_vt - майстор
Лошото че точно бункера на снимката е с най мокрия материал а и трудно да се намери свободно място заради бъркалката.

Тема "Малко размисли за токово управляемо реле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: