От мобилни телефони до цифрови камери
xameleon - помощник
Здравейте,

на хлебопекарната "Мулинекс" й замина терморегулатора, който прилича на стъклена тръбичка с нещо медно в него на 130 градуса. Смених го с друг на 128градуса на 10A, обаче след като вързах всички кабели и я пуснах в тока нито изпищя, нито се включи дисплея. Въпроса е дали проблема е в тозитерморегулатор. Трябва ли да търся същия или става и тоя, който съм сложил. Или има някакъв друг проблем по интегралата. Гледам, че няма процесор за управление. След малко ще кача снимки.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от xameleon на вт авг 21, 2018 10:16 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Как разбра, че и е "заминал" терморегулатора за смениш точно него :wink: ? Прочети тук http://forum.hlebopechka.net/index.php? ... =3304&st=0 какво обсъждат и дай повече информация какъв е дефекта, че се наложи да пипаш хлебопекарната? :partyman:
xameleon - помощник
вт авг 21, 2018 10:06 pmplamen6703 написа:
Как разбра, че и е "заминал" терморегулатора за смениш точно него :wink: ? Прочети тук http://forum.hlebopechka.net/index.php? ... =3304&st=0 какво обсъждат и дай повече информация какъв е дефекта, че се наложи да пипаш хлебопекарната? :partyman:
Спря да пече хляба, за това смених терморегулатора, при замерване не даваше индикация да протича ток през него
plamen6703 - майстор
Има ли "живот" изобщо в хлебопекарната, само спря да пече хляба и изпълнява другите функции, или както се казва "няма говор и картина" :) ? :partyman:
xameleon - помощник
вт авг 21, 2018 10:40 pmplamen6703 написа:
Има ли "живот" изобщо в хлебопекарната, само спря да пече хляба и изпълнява другите функции, или както се казва "няма говор и картина" :) ? :partyman:
Преди да сменя терморегулатора не печеше хляб. Всички останали функции си бяха налични, като месене на хляб, просто като започнеше да пече, печеше хляба само в долната част на ваничката. Смених терморегулатора и тя спря да работи изцяло. Няма индикация да изпищи или да светне дисплея. Съмнява ме, че тоя терморегулатор не е за нея. Съмняваха ме другите два терморегулатора, които са на 184 градуса и напрежението преминава първоначално през тях. Но като ги замеря са си ок. Главния терморегулатор, който смених е близо дo буксата с кабели за дисплея, като един от пиновете за дисплея е свързан с този термо регулатор на 13 0градуса. Или тоя регулатор нещо не е ок, или транзистора BT137-600E, който също отива към този дисплей е проблемен, но не знам как да го измеря дали работи. При замерване на първи и трети крак е 0. Но при замерване със средния никаква индикация.
plamen6703 - майстор
Стига с това замеря, че ми идва да те питам с какво я замеряш и целиш ли точно :wink: Върни стария терморегулатор да видиш дали ще се върне в положението, което е била. Ако няма промяна, търси къде си си вкарал "автогол" като си сменял терморегулатора. Огледай и за студени спойки по платката около буксите "пиновете"! :partyman:
xameleon - помощник
вт авг 21, 2018 11:01 pmplamen6703 написа:
Стига с това замеря, че ми идва да те питам с какво я замеряш и целиш ли точно :wink: Върни стария терморегулатор да видиш дали ще се върне в положението, което е била. Ако няма промяна, търси къде си си вкарал "автогол" като си сменял терморегулатора. Огледай и за студени спойки по платката около буксите "пиновете"! :partyman:
С мултицет го измервам, с какво да го измеря :partyman: Не със стрела за дартс :) Нямам го наличен стария. Замина в кофата. Стария приличаше на това
Изображение

Диац ли как се казва точно. То ако е диод това, брат ми е за убиване :)
shadow__01 - майстор
вт авг 21, 2018 11:11 pmxameleon написа:
Диац ли как се казва точно. То ако е диод това, брат ми е за убиване :)
Диод е! Дали е ценеров или не можем само да гадаем. Търси схема в нета и ако намериш ще видиш какъв е въпросният елемент.
xameleon - помощник
ср авг 22, 2018 12:08 amshadow__01 написа:
вт авг 21, 2018 11:11 pmxameleon написа:
Диац ли как се казва точно. То ако е диод това, брат ми е за убиване :)
Диод е! Дали е ценеров или не можем само да гадаем. Търси схема в нета и ако намериш ще видиш какъв е въпросният елемент.
Търся схемата, но не откривам нищо. Тоя диод е бил поставен на 2 кабела и е стигал до терморегулаторите, които са 2 на 184 градуса. Т.е. бил е залепен на ваничката, неясно поради каква причина до терморегулаторите. Та буксичката където влиза, в близост веднага до нея има два диода 1N4148. Не откривам схемата да видя какъв е точно тоя диод, предполагам, че е същия, но не схващам защо е бил изнесен с кабел до ваничката.
hidrazin - майстор
ср авг 22, 2018 12:17 amxameleon написа:
...Тоя диод ...
Не е диод.
И не се връзвай на първия дето ти е отговорил.
Все пак човека е тАлАвизионен техник. Те толкоз си могат...
:partyman:

Тема "Хлебопекарна "Мулинекс" OW-1101 термо регулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: