От мобилни телефони до цифрови камери
plamen6703 - майстор
вт авг 21, 2018 11:11 pmxameleon написа:
вт авг 21, 2018 11:01 pmplamen6703 написа:
Стига с това замеря, че ми идва да те питам с какво я замеряш и целиш ли точно :wink: Върни стария терморегулатор да видиш дали ще се върне в положението, което е била. Ако няма промяна, търси къде си си вкарал "автогол" като си сменял терморегулатора. Огледай и за студени спойки по платката около буксите "пиновете"! :partyman:
С мултицет го измервам, с какво да го измеря :partyman: Не със стрела за дартс :) Нямам го наличен стария. Замина в кофата. Стария приличаше на това
Изображение

Диац ли как се казва точно. То ако е диод това, брат ми е за убиване :)
Да го измерваш е едно, да го замеряш е друго :) За "убиване" сте и двамата с брат ти, че пипате където не ви е работа. Диац няма, има диак /симистор без управляващ електрод/ https://en.wikipedia.org/wiki/DIAC :wink: http://ashop.bg/triaci-tiristori-i-dr/diac
Схема не ти трябва преди да се научиш да разпознаваш електронните елементи. Опитай варианта с помощ от приятел, който разбира от такава техника да смени диака и ще ядеш /може и да не ядеш/ топъл хляб! :partyman:
hidrazin - майстор
Ще яде топъл хляб но не от тази фурна.
Още по-сигурно е че няма да яде топъл хляб ако приятеля му дето "разбирал" тръгне да сменя някакъв въображаем диак...
Да си търси елемента от кофата. Това дето е изхвърлил е това:

Изображение

А другото от снимката дето е дал няма абсолютно нищо общо с оригиналния елемент.
Да бега за нова хлебопекарна.
След дружната братска намеса поне половината тАлавизионни техници няма да могат да съживят бившата хлебопекарна.
:partyman:
xameleon - помощник
ср авг 22, 2018 10:19 amhidrazin написа:
Ще яде топъл хляб но не от тази фурна.
Още по-сигурно е че няма да яде топъл хляб ако приятеля му дето "разбирал" тръгне да сменя някакъв въображаем диак...
Да си търси елемента от кофата. Това дето е изхвърлил е това:

Изображение

А другото от снимката дето е дал няма абсолютно нищо общо с оригиналния елемент.
Да бега за нова хлебопекарна.
След дружната братска намеса поне половината тАлавизионни техници няма да могат да съживят бившата хлебопекарна.
:partyman:
И какво е това? Кажете му името да знам какво да взема. Не питам за нова хлебопекарна, а за ремонт на тая. Ако някой знае какво е това и с какви стойности е приблизителни да уточни. :prayer:

В крайна сметка е терморезистор на 130 градуса. Колко килоома трябва да е тоя резистор остава питанката :axe:
hidrazin - майстор
ср авг 22, 2018 11:44 amxameleon написа:
...В крайна сметка е терморезистор на 130 градуса.
Няма такова понятие "терморезистор на 130 градуса".
Има работна температура и тя се дава в интервал - примерно от -40 до +125
Вече ти казаха - първо научи елементарни неща и после барай дето не ти е работа.
:partyman:
plamen6703 - майстор
В крайна сметка с гадаене ремонт не се прави, освен ако не разчиташ на врачки :wink: Когато ръчкаш нещо, което не разбираш, не бързай да изхвърляш нищо, за да може като разбереш, че нищо не си свършил, поне да възстановиш уреда и да потърсиш помощ от човек, който знае какво прави :) ! :partyman:
xameleon - помощник
ср авг 22, 2018 12:13 pmplamen6703 написа:
В крайна сметка с гадаене ремонт не се прави, освен ако не разчиташ на врачки :wink: Когато ръчкаш нещо, което не разбираш, не бързай да изхвърляш нищо, за да може като разбереш, че нищо не си свършил, поне да възстановиш уреда и да потърсиш помощ от човек, който знае какво прави :) ! :partyman:
Вижте, дадоха ми хлебопекарната със сменен този елемент. Не съм го виждал какво представлява и как изглежда, защото някакви хора са го сменили, като са сметнали, че това е терморегулатор. Брат ми го е дал на негови колеги и т.н. да не изпадам в подробности. Сега се опитвам да оправя говната, защото от такива където много разбират аз не знам какъв елемент е имало на оригиналното място, за да го подменя с точно този, който трябва да е. В близост до платката където е буксата с кабелчето е написано 130 градуса. Ако не е терморезистор, какво е термистор? Как точно мога да разбера, понеже не намирам datasheet на тая схема, за да видя какво подяволите е сложено. Форума е направи си сам, а не закарай на майстор нали така? Ако имах парите да си купя нова или да я дам за отремонтиране и да ми вземат 40-50лв нямаше да пиша във форума, така ли е? Майсторите вземат за отваряне 20-30лв, което са 5 видии и 10мин работа. Още толкова, за да се смени елемента, който струва стотинки и за 20-30мин работа 50лв. Еми извинявайте ама аз не вземам толкова на час, колкото те. Слезте малко на земята.
hidrazin - майстор
ср авг 22, 2018 12:20 pmxameleon написа:
... да ми вземат 40-50лв нямаше да пиша във форума, така ли е? Майсторите вземат за отваряне 20-30лв, което са 5 видии и 10мин работа. Още толкова, за да се смени елемента, който струва стотинки и за 20-30мин работа 50лв. Еми извинявайте ама аз не вземам толкова на час, колкото те. Слезте малко на земята...
Ето, намери си нова и добре платена работа.
Отварях сервиз където само ще развиваш болтчеата на клиентите.
После те ще си ги носят в сервизите отворени и ще им плащат само да им сменят елемента. Така ще прецакат ония изедници... :axe:
Дори по 15 кинта да им взимаш па си е пара.
На час 6х15 кинта = 90 кинта или по около 700 кинта за ден.
На годишна база след данъците ще ти остават едно 150 000 лева.....
Стига с мечтите. Да не забравиш довечера да купиш хляб от магазина.
:partyman:
MamaMy - майстор
И си подготви касетки за хляб. Може и палетни колички от тези металните високите. Така най-лесно се редят пачките и няма да се изморяваш да клякаш и да се навеждаш. :-D
plamen6703 - майстор
ср авг 22, 2018 12:20 pmxameleon написа:
ср авг 22, 2018 12:13 pmplamen6703 написа:
В крайна сметка с гадаене ремонт не се прави, освен ако не разчиташ на врачки :wink: Когато ръчкаш нещо, което не разбираш, не бързай да изхвърляш нищо, за да може като разбереш, че нищо не си свършил, поне да възстановиш уреда и да потърсиш помощ от човек, който знае какво прави :) ! :partyman:
Сега се опитвам да оправя говната, защото от такива където много разбират аз не знам какъв елемент е имало на оригиналното място, за да го подменя с точно този, който трябва да е...............Майсторите вземат за отваряне 20-30лв, което са 5 видии и 10мин работа. Още толкова, за да се смени елемента, който струва стотинки и за 20-30мин работа 50лв. Еми извинявайте ама аз не вземам толкова на час, колкото те. Слезте малко на земята.
Като какъв се опитваш да оправяш нещо, от което грам не отбираш, нещо като да отвориш да четеш книга, но да не познаваш буквите :wink: Отварянето и затварянето при ремонта на домакински уреди е безплатно, плаща се за ремонт, който включва труд и части. След ремонта имаш гаранция за свършената работа и изправен уред!
За 20-30 минути могат да се вземат и 200-300-1000 лв., но този, който ги взима години наред е трупал това, което на теб ти липсва :) ! :partyman:
xameleon - помощник
Тоя форум явно не трябва да се казва "Направи си сам", а наругай всички, които искат да направят нещо със собствените си ръце. Да ви xxxx на майсторите или там квито се водите, защото и такива майстори, където са с двете наврени отзад и като им дадеш нещо за ремонт го връщат още по счупено. Тук освен да те наврът в кучи гъз друго не могат да направят коментиращите. Това е нормално за български форуми. Аз какво мога и какво не мога си е моя работа, не е ваша, но и вие като много разбиращи сте гола вода драскачи, които се чудят само с кого да се заяждат. Със здраве си останете и вървете на xxxxxxx си. Аз се оправих с проблема дали с ваша или без ваша намеса.
Последна промяна от Virtex на ср авг 22, 2018 11:02 pm, променено общо 1 път.
Причина: махнати нецензурни думи

Тема "Хлебопекарна "Мулинекс" OW-1101 термо регулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: