• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Gladiator_BG - специалист
Ако бях слагал аз трафа щях да съм на ясно каква е мощността му /още от първия пост се подразбира/! Не желая отново да чакам майстори, прах, излишно финансиране за нов таван заради такава глупост. На този етап съм по склонен да прежаля част от декоративното осветление, отколкото да си вкарам "таралеж в гащите". Все пак ако стане магията със "заоблените" резистори ще му се порадвам докато се повреди :)
preslav - майстор
Без да имам претенции, че съм компетентен в областа ще кажа какво съм чувал - тези трафове са сметнати да "клекнат" до номиналното напрежение при номинален товар. На самият траф не му пречи, че консумацията е по-малка, просто "грее" излишно. За мен правилното решение е, всяка ЛЕД лампа да я свържеш след стабилизатор на 12 Волта с подходяща мощност за конкретната лампа. Линията към всички лампи е редно да подведеш с предварително изправено напрежение, свалянето на напрежението можеш да направиш стъпаловидно, така на всяко устройство ще се падне по-малък товар, образно казано, след трафа сваляш малко, преди ЛЕД лампата още малко. Подобен ефект можеш да получиш ако ограничиш напрежението на първичната намотка на трафа, но ако е "железен" (за сефте чувам такова определение).
  • 1
  • 2

Тема "12V AC -> 12V DC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: