От мобилни телефони до цифрови камери
DMN - майстор
MaDaFaKaTa написа:
Питай 1во за какво ми трябва точно после се хаби да пишеш

Това ще брои общ брой на готов продукт направен от 80ина жени..
Я да питам аз тогава, че ми стана интересно - какъв продукт правят тези 80 жени?
:partyman:
lz1wvm - специалист
ср ное 21, 2018 9:54 amMaDaFaKaTa написа:
вт ное 20, 2018 8:57 pmiliya_i написа:
пон ное 19, 2018 9:17 amMaDaFaKaTa написа:
Ще правя брояч на готова продукция колега :) Датчик ще брои не аз :D
Това явно ще е брояч на някоя поточна линия, с не малък обем продукция - между 10000 и 100000 бр. на ден/смяна.
Но имай в предвид, че брояча ти е малкият проблем на такава система. Щото Гяволите ще намерят начин, да предизвикат фалшиви сработвания на датчика, особено ако се плаща на бройка. :lol:
За това такава система се прави така, че да сработва броенето при задействане на датчика само за точно определено време, съответстващо на размера на продукта и скоростта му на движение. За това времето на сработване на датчика се сравнява с още един брояч, който пък брои точна честота. Например, ако продукта минава през датчика за точно 1 секунда, то това време се сравнява с брояч, които сравнява времето за преминаване с честота 1000 Hz и задейства брояча за готов продукт, само ако отчете между 998 и 1002 импулса, за времето, за което датчикът е сработил. В противен случай не се отчита на брояча за готови продукти.
Колега голям философ излезе ;)
Питай 1во за какво ми трябва точно после се хаби да пишеш :)

Това ще брои общ брой на готов продукт направен от 80ина жени..
(идеята е да се вижда темпото на работа... Примерно вчера на обяд бяха 5000бр днес са 4500бр ... Отпуснали сте се ... :) )

Какви фалшиви включвания какви 5 лева :))
Колегата ти е казал много точно,за брояч....питането ти е за----(Въпрос за 7 Сегментен брояч).
Според мен трябва да кажеш,какви са датчиците за ТАЗИ продукция.....от 80 жени!!!

Тема "Въпрос за 7 Сегментен брояч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: