• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
tzetz009 - специалист
съб дек 08, 2018 10:36 amspokomen написа:
... или пък ако е фоторезистор, дали не може със запояване на някакъв паралелен на него резистор да се вдигне чувствителността ...
:) Ако имаш друг наличен фоторезистор направо го запоявай паралелно към първият !

:partyman: :partyman: :partyman:
nikolov333 - майстор
Я вземи виж през камерата на телефона, лед крушките дали мигат, като ги гледаш през нея .. Да не би това да ти ошашавява датчика, макар че трябва да е много чувствителен, за да го лови.. Другия вариант за проба е с обикновена крушка, без да включващ лед лампите, дали ще работи..
hidrazin - майстор
съб дек 08, 2018 10:36 amspokomen написа:
Абе момчета, лаик съм, ама не съм идиот все пак:)
Първата ми работа бе да почистя тази част от датчика която е на предния панел.
Интересен е въпроса с вида на осветлението. Осветлението е LED с цветова температура 6000 К. По принцип датчика явно не беше за тази дължина на вълната и се наложи да монтирам една малка крушка с нажежаема жичка на подходящо място за да включва вентилатора.
Като прочетох това за цветовата температура и "решението" на проблема с обикновена крушка и почнах да се замислям колко е вярно първото ти изречение от поста... :-D
Нищо му няма на сензора и малко прах въобще няма да му пречи на работата.
Проблемът е на 90% в платката. Сваляй я, снимай и после ще го мислим...
:partyman:
Lisko - майстор
съб дек 08, 2018 10:36 amspokomen написа:
Най простия вариант би бил да се откажа от управлението и да вържа моторчето директно към ключа, ама това е последния вариант:)
Към кой ключ - на ламбата или отделен. Щото такива дето са заедно много ме нервират. Гласувам за отделен, па ти си знаеш.
  • 1
  • 2

Тема "Схема на управление на вентилатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: