• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
От мобилни телефони до цифрови камери
Chefo77 - майстор
И да не е хардуеърен, да си има отделен хоум, че шибано без него. Малката има Хуавей 6, голям зор е докато изляза от някой клип или игра (да покаже бутоните отдолу) :(
Марто, няма права вяра - всеки ползва това, което иска.
turbocharged - специалист
Това с липсата на бутони е точно по темата. Ами тук се борихме с точно един такъв apple им казват жестове. Най-добре тия жестове да ти ги демонстрира някой наживо, че да ги схванеш. Това е част от минималистичния дизайн. Малко тренировки си трябва докато ги усвоиш тия жестове, но после разбираш, че е за добро. С тъчпада на компютрите им такива жестове има, че ще си вържеш пръстите на възел, ама ускоряват работата.

В миналото Apple бяха с един бутон на мишката и яко се бяха закучили с това си решение. Microsoft сложиха по 7 бутона на мишките си плюс колело въртящо и кривящо се в 5 посоки. Ами Apple не издъжаха на напъна защото не бяха първа писта тогава и сложиха втори бутон и скрол.

Сега смартфоните все още ги диктуват от Apple. Интерфейс, хардуер всичко имитира iPhone. Вярно някои хардуерни характеристики може и да са по-добри на андроидите, но като цяло iPhone е много по-пипнат и мислен. Те имат един основен продукт и влагат космически ресурс от старание в него. Всичко става с кадърни професионалисти, а те от десетилетия си ги обучават и развиват. Щом iPhone е без бутони и с лицево разпознаване всички останали първо лаят до небето колко е скапано и месец след това са точно като iPhone. Утре ако iPhone е в цвят небесно кафява платина това моментално ще е най-желания цвят в света. Даже и да нямате представа точно какъв е.
radius - майстор
Много си прав, но това не означава, че всички трябва да ги харесваме или пък че винаги правят най-умните неща. Просто мода.
Chefo77 - майстор
Това лицево разпознаване някой пробвал ли го е много пиян, много бит или много гримирана?
Не че и Apple не се кълняха в ненужността на повече от 4 инчови дисплеи, нали?
nikolov333 - майстор
Нищо не им харесвам на iphone, с изключение на камерата и малките размери, понеже вече стана трудно да си купиш флагман, удобен за работа с една ръка..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Навремето не можах да се разбера с един таблет, та оттогава ги подарявам. Не ми се мисли след време как ще си прехвърлям малкото мозъче от айфон на андроид
Вчера бе добър ден, освен фенерчето, оправихме вайбър и месинджър, че май и фейсбук. Сега само смс ме делят от пълното щастие. Но не мисля, че скоро ще имам нервите и вниманието за тази борба. Благодаря на помагалите и на участвалите благодаря, човещинка, разбирам
Весели празници и да ви се услади всичкото ядене и пиене, дето на вас чака!
Lisko - майстор
нед дек 23, 2018 12:38 pmnikolov333 написа:
Нищо не им харесвам на iphone, с изключение на камерата и малките размери, понеже вече стана трудно да си купиш флагман, удобен за работа с една ръка..
Тия спорове винаги са забавни когато участват хора дето нямат много хабер от "другите" джаджи. Имайте предвид че Апъл се афишира като софтуерна компания (поне така казваше Стив Джобс). Никога не бих висял на опашка за нов модел (не само айфон а каквото и да било - без изключение), но трябва да се гледа обективно при тия сравнения. От 6 години съм с Айфони. Имам андроид таблет и съм ползвал андроид телефони по време на ваканции. Жена ми има Галакси 9. Така че имам поглед.
- Външно телефоните на Самсунг са много по-"пипнати" от телефоните на Апъл. Камерите на последните модели също смятам, че са в полза на Самсунг.
- Самсунг има много по-висока плътност на пикселите. Това е безмислено при всекидневна употреба но изведнъж става много смислено като сложиш телефона в "очила" за VR
- Започнах със софтуера - там са и основните предимствата на айфоните. От години не съм рестартирал телефона и ап не се е самозатварял или успивал и не ми е вадил съобщение "нещо се обърка" и в тоя дух. Много по интуитивно са направени нещата, мислено е доста. Това го казват и хора ползвали андроид с години и после минали на айфон. Проверката на софтуера за да се появи в Апъл стора е много по-сериозна (и досадна за разработчиците) отколкото за Гугъл плей.
- Отключване с натискане на бутона при което едновременно ти се прочита отпечатъка на палеца - адски бързо и удобно. (не съм минал на без бутон още) С лекота се ползва от първия момент, дори от хора дето никога не са го правили. Работи винаги без нужда да повтарям. Жена ми вече 6 месеца не може да се научи да си отключва галаксито с показалец на прозорчето отзад.

За чупене - всички се чупят с изключение на специалните модели (оня китайския дето забиваха пирони с него -- гледали ли сте клипа?).
И по закона на мърфи - докато твоя не е счупен, много си ербап да разправяш на другите, че техните се чупят щото били от "от другите". Ама като се счупи, овесваш нос. Лично видян тоя сценарий с различни марки.
radius - майстор
Точно тая "интуитивност" ми пречи. За мен е анти- и не можах да им свикна. Целта е да е елементарно и най-простия юзър да се радва, но мерси.
Lisko - майстор
пет дек 28, 2018 8:46 amradius написа:
Точно тая "интуитивност" ми пречи. За мен е анти- и не можах да им свикна. Целта е да е елементарно и най-простия юзър да се радва, но мерси.
Да предположим че имаш 200 апа, отдавна не си ползвал един от тях и не ти е в бързото меню. Нарича се примерно "Gas Manager". И да предположим че ей сега ти затрябва. Опиши как го намираш?
Аз го намирам за секунда с три движения на пръста. Понякога две. Обърни внимание на тази подробност в условието - нямаш и най-малка идея къде е.
Ето как:
Дърпам екрана от горния край надолу. Кликам на буквите "g" и "а". Апа е намерен.


Антипода на "простия" юзър - сложния юзър понякога ме довежда до смях и съжаление (имам един такъв приятел) - Като почне да пише команди на неговия лаптоп с Убунту. Па сбърка 2-3 пъти, па се върне назад, пак напише, накрая удари ентър па се окаже че някои от command line switches не е точно така, или че не било с наклонена черта ами тире или че не било с едно тире ами с две...
За да постигне ефект който в графичния интерфейс (и не само на Уиндоус) става с 2-3 кликания. Ама не - сложния юзер трябва да му е трудно ;-)
radius - майстор
Ами вместо да плъзгам екрана от незнам си къде на същонезнам си къде, започвам да пиша в google search-a ( също на 1 клик разстояние) приложението и надолу се изреждат съвпаденията. Демек нищо повече от при теб.
Аз не държа да е сложно, просто тия интуитивни епълски работи не са ми интуитивни.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "iphone 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: