От мобилни телефони до цифрови камери
Дайте съвет, искам да си направя ентелигентно димиращо led осветление. За целта мисля да бодна едно NodeMcu с ей тая джаджа. Това което ме притеснява е, че не разбирам много от тоци и не ми е ясно колко лампи ще издържи това нещо да му накича. Как мислите, ще е проблем ли 3-4 лед панела по 15-20W и евентуално няколко метра лед лента(още не съм решил дали няма да е на на отделен контролер тя).
Vectra - специалист
ср дек 19, 2018 6:39 pmb_u_b_o написа:
Дайте съвет, искам да си направя ентелигентно димиращо led осветление. За целта мисля да бодна едно NodeMcu с ей тая джаджа. Това което ме притеснява е, че не разбирам много от тоци и не ми е ясно колко лампи ще издържи това нещо да му накича. Как мислите, ще е проблем ли 3-4 лед панела по 15-20W и евентуално няколко метра лед лента(още не съм решил дали няма да е на на отделен контролер тя).
"тая джаджа" ще ти свърши работа ако мислиш осветлението да бъде с крушки с нажежаема жичка. Обаче, ако мислиш да е LED нещата стават доста по-различни. Особено с LED панелите. Там трябва първо да се увериш, че идват с драйвер който подлежи на димиране. В противен случайн ще трябва сам да си правиш захранване за панелите, което не е проста работа. С лентите нещата са малко по-прости. Купуваш си подходящо захранване, слагаш на NodeMCU-то някой по-мощничък MOSFET драйвер /има готови налепени в Елимекс... (олеее, ей сега Хидразина ще ме погне ;-) ), има и в Алито / и си имаш Интелигентно димиращо LED осветление. Успех! :)
nelim - специалист
Това е димер за 220волта, има ЛЕД крушки (Е27 цокъл) дето подлежат на димиране, защото повечето не могат.

А за лед лентите както пише Вектра си е най-добре драйвера да го прави..
Vectra - специалист
b_u_b_o, предлагам ти да започнеш с нещо по-елементарно като димиране на парче LED лента. Хвърли едно око тук
https://www.instructables.com/id/Arduin ... ip-Driver/. Примера е за ардуино уно, но почти без промени може да се ползва и за ESP8266.
Предполагам знаеш как да ползваш интерфейса на Ардуино с ESP8266.....

Тема "Димиране на LED осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: