От мобилни телефони до цифрови камери
geromero - напреднал
Здравейте,

Малко предистория:

Поради някаква причина, недоброжелателен съсед усилено драска колата по вратите. Всяко драскане ми струва 500 лв. за да си пребоядисам елемента на колата, чрез самоучастие и застрахователи. Днес за пореден път е надраскал колата с остър предмет.

https://www.dropbox.com/s/b2kr6zq9sc2y5 ... e.jpg?dl=0

Преди години си купих DOD LS430W

https://www.dropbox.com/s/sg5kjfprqsfe4 ... a.pdf?dl=0

Бих искал да попитам, мога ли да го вържа към втора акумулаторна батерия камерата, примерно като тази, така че да работи нощем: https://www.batteribyen.dk/media/blfa_f ... 62-12C.pdf? Колко време евентуално би изкарала?

Камерата е с 8Gb памет, така, че спокойно 8 часа ги записва, което ми е достатъчно.

Благодаря предварително :)
preslav - майстор
А защо не използваш включения в комплекта адаптор за запалката?
geromero - напреднал
вт фев 05, 2019 11:31 ampreslav написа:
А защо не използваш включения в комплекта адаптор за запалката?
А ми защото целта е камерата да работи нощем, при незапален мотор. А и колата има защита при продължителна работа (повече от 20 мин.) на консуматор, да го изключва автоматично, с цел запазване на акумулатора.
preslav - майстор
Показаният от теб акумулатор би трябвало да ти свърши работа, но и той ще иска дозареждане - имаш ли зарядно или планираш да го дозареждаш от колата?
geromero - напреднал
вт фев 05, 2019 11:41 ampreslav написа:
Показаният от теб акумулатор би трябвало да ти свърши работа, но и той ще иска дозареждане - имаш ли зарядно или планираш да го дозареждаш от колата?
А ми предполагам, че ще го зареждам със зарядно. А колко време би изкарала камерата в работен режим с този акумулатор?
preslav - майстор
вт фев 05, 2019 11:43 amgeromero написа:
вт фев 05, 2019 11:41 ampreslav написа:
Показаният от теб акумулатор би трябвало да ти свърши работа, но и той ще иска дозареждане - имаш ли зарядно или планираш да го дозареждаш от колата?
А ми предполагам, че ще го зареждам със зарядно. А колко време би изкарала камерата в работен режим с този акумулатор?
Търсих в инструкцията данни за консумация на камерата, но не видях - можеш опитно да установиш ако видиш каква е вградената батерия и колко ще изкара на нея. Останалото са бакалски сметки за капацитета на едната и другата батерия.
В същност за груби сметки ти върши работа и тока на адаптора 500мА
Последна промяна от preslav на вт фев 05, 2019 11:49 am, променено общо 1 път.
geromero - напреднал
вт фев 05, 2019 11:46 ampreslav написа:
вт фев 05, 2019 11:43 amgeromero написа:
вт фев 05, 2019 11:41 ampreslav написа:
Показаният от теб акумулатор би трябвало да ти свърши работа, но и той ще иска дозареждане - имаш ли зарядно или планираш да го дозареждаш от колата?
А ми предполагам, че ще го зареждам със зарядно. А колко време би изкарала камерата в работен режим с този акумулатор?
Търсих в инструкцията данни за консумация на камерата, но не видях - можеш опитно да установиш ако видиш каква е вградената батерия и колко ще изкара на нея. Останалото са бакалски сметки за капацитета на едната и другата батерия.
Ако приемем, че е батерията е 3,7 V, 220 mAh, тя не издържа повече от 15 мин. когато беше нова.
preslav - майстор
Допълних си горното мнение. А в описанието на акумулатора пише колко време с какъв ток и до какво напрежение може да се рзреди без да се повреди.
geromero - напреднал
вт фев 05, 2019 11:51 ampreslav написа:
Допълних си горното мнение. А в описанието на акумулатора пише колко време с какъв ток и до какво напрежение може да се рзреди без да се повреди.
Таке е, пише, но аз не разбирам в действителност. Защото, първо камерата иска 5V захранване, при 0.5А. А в описанието на акумулатора са дадени примери, като най-близкото е с 1.85V и 3.3А. Затова и въпросът ми е, колко дълго би изкарала акумулаторната батерия с едно зареждане, при работен режим на камерата.
preslav - майстор
Съвсем грубо, максималната ти консумация е 0.5А, нали знаеш, че никое устройство не е проектирано да работи на предела си. Пак съвсем грубо посоченият акумулатор би трябвало да може да ти дава по 1А в продължение на 72 часа. За ориентир погледни характеристиката му за 10 часов разряд - трябва да ти стигне и то не само за една нощ.

Тема "Dash camera и акумулаторна батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: