От мобилни телефони до цифрови камери
DMN - майстор
silvermax написа:
и какво по-точно искаш да ми кажеш? На кое да вярвам? На мултицета си или на някаква графика за определен тип батерии, с определена химия и неизвестен метод на провеждане на опита?
silvermax, ти самият изрази желание за следното, така че би трябвало да го спазваш :) .
пон фев 18, 2019 8:05 pmsilvermax написа:
Така, че учтиво ще помоля да запазим добрия тон. Благодаря. :partyman:
Всеки участник в темата се опита да ти помогне както намери за добре и колкото може. Мисля, че доста ценни съвети получи от всички. Даже трябва да благодариш за търпението им, че все още участват в темата ти, казвам ти го с най-добри чувства.
:partyman:
silvermax - помощник
Прави сте, извинявам се. Тези дни ще направя наново схемата (тази от линка) с лоджик левел мосфет и по-нисък делител, та да се знае. :-D
silvermax - помощник
Момчета смених мосфета с лоджик и се получиха нещата! Благодаря за помощта! Все пак добавих и липсващите елементи по схемата, а делителя смъкнах на 7 волта (все пак телефоните изключват на 3.5 волта)
tzetz009 - специалист
:) Да хвърля малко боб , тоз' път на 42 зърна . Усилвателят да не би да е с интегрална схема PAM8610 ? По каталог я дават с минимално захранващо напрежение от 7V ( максимално 15V ).
Просто се чудя що не пада "бариерата" от 7V ! За батериите няма да питам - май няма смисъл .

:partyman: :partyman: :partyman:
silvermax - помощник
ами не, усилвателя ми работи на 16 волта, като ползвам бууст модул. Барирета не пада, защото не смятам за оправдано да изцеждам 5те процента ток останал в батериите на цената на стреса, който те понасят при висок разряд (и съответно скъсяване на живота им. Те и без това няма да могат да се сменят само с изваждане на говорител) - както казах дори телефоните дето дори зареждат до 4.35 волта, изключват на 3.5 волта. Та иначе казано е съвсем възможно да забравя устройството с месеци да си стой на шкафа с разредени батерии и предпочитам да са на 3,5 волта, а не на 3, макар, че дори и 3.5 волта е нисък заряд за съхранение на литиеви батерии. Просто ще съм си по-спокоен така, лично предпочитание. Аз когато създавам нещо, го правя като предвиждам най-лошия сценарии.
DMN - майстор
silvermax написа:
Аз когато създавам нещо, го правя като предвиждам най-лошия сценарии.
Лош сценарий е също когато не се следи поотделно разрядно/зарядното напрежение на всяка батерия.
Ако едната батерия е с намалял капацитет пак може да пада под 3.5V, за сметка на другата, а твоят контрол по напрежение е общ за двете батерии. Едната може да падне например на 3.2V, а другата да е 3.8V - общо имаш 7V. Пак не ти е гарантирано опазването.

Тема "Въпрос относно защита от ниско напрежение (батерии)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: