• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
kr1100 - майстор
Hidrazin e прав за твърдосплавните от 1 та снимка най-горе. Имаот Шеринга поостанали такива свредла. Малка високооборатна дрелка на станок и пак при малко несъосие с центъра се трошат.много лесно.
За в бита -зъболекарски борчета вършат работа.
plamen6703 - майстор
За бита /техниката/ зъболекарски борчета вършат работа, ако на някой бита /техниката/ е останал по времето на телевизорите "София" 21 :-D
За любителска работа не видях лошо предложение в темата, все ще вършат работа, а свредла не чупят тези, които не работят с тях :wink: ! :partyman:
kr1100 - майстор
[quote=plamen6703 а свредла не чупят тези, които не работят с тях :wink: ! :partyman:
[/quote]
Не знам колко ги използваш тези твърдосплавни свредла с тънка част около 20 мм. На координатна машина за разпробиване се чупеха при малко несъосие. Но това са спомени от 2000г , а и след това Шеринга спря да работи От 5г не съм ходил там , но си беше жалка картина.

Офф отдавна не съм в час новите неща.
Едно време 1972-80г център на площадката , нулев пергел с тушовка и асфалт лак и тушовка за прави дири. Азотна киселина разредена за ецване. После нещата напредна мастило за сито печат / синьо, негативи , сито..
Сега покрай тази тема се сещам как съм правил и покритие Розе без да се ощавя :?
plamen6703 - майстор
пон фев 25, 2019 8:53 pmkr1100 написа:
Не знам колко ги използваш тези твърдосплавни свредла с тънка част около 20 мм.
Свредло 20 мм. ползват шлосерите, за платки идва "малко" повече :wink:
Виждал съм и пишман майстори да престъргват опашките на такива свредла и да ги стягат на ръчна бормашина, после се чудят защо машината е изпушила в ръцете им :cool:
Иначе те разбрах какво имаш предвид :-D ! :partyman:
kr1100 - майстор
[quote=plamen6703
Свредло 20 мм. ползват шлосерите, за платки идва "малко" повече :wink:
...Иначе те разбрах какво имаш предвид :-D ! :partyman:
[/quote]
П.П. Не всички бяха с 20 мм работна част.Счупени не от основата / дебелата част ,а малко нагоре ги давах в заточното/имаше такъв отдел с 3 заточващи машми. Едната беше за дребни свредла. Много части и машини се вкарваха от Контекс по техни канали от запада.
  • 1
  • 2

Тема "Относно свредло за PCB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: