От мобилни телефони до цифрови камери
Linux-Code - специалист
Здравейте, не знам дали темата е за тук, но ако е в грешния раздел - нека модераторите предценят къде да я преместят!
Наскоро ми подариха няколко стари компютърни части, но между тях има един чип който не знам какъв е, и за какво се използва. Прилагам снимка, и нека който е запознат с електрониката да обясни каква е тази платка:

Изображение
sstefanov - майстор
Кой от всички чипове?
alabal - специалист
Този с лепенката вероятно е някакъв микроконтролер останалите са памети и ключове.
Linux-Code - специалист
пет мар 01, 2019 3:54 pmsstefanov написа:
Кой от всички чипове?
Чипа е само един, просто съм го снимал от горната му страна, и от долната страна - където има лепенка.
npace - специалист
Щом пише FM сигурно някакъв вид тунер ще да е? :lol:
Къде се пъха това? От компютър ли е или от нещо друго?
zz_stefanov - майстор
съб мар 02, 2019 2:31 pmLinux-Code написа:
пет мар 01, 2019 3:54 pmsstefanov написа:
Кой от всички чипове?
Чипа е само един, просто съм го снимал от горната му страна, и от долната страна - където има лепенка.
Това е платка (PCB) с поне 5 чипа, един кварцов резонатор и още един осцилатор. :)
sstefanov - майстор
съб мар 02, 2019 2:31 pmLinux-Code написа:
пет мар 01, 2019 3:54 pmsstefanov написа:
Кой от всички чипове?
Чипа е само един, просто съм го снимал от горната му страна, и от долната страна - където има лепенка.
Това какво си снимал и от колко страни не можем да гадаем. Аз имах предвид за кой от чиповете на снимката в съобщението питаш?
Там има поне 5 чипа (както вече ти отговориха).
nikolov333 - майстор
Явно е, че въпроса е "каква е тази платка?", а употребявания в заглавието и питането прословут"чип", е неправилно фокусиран.. :-D
miroton - майстор
нед мар 03, 2019 1:14 amnikolov333 написа:
Явно е, че въпроса е "каква е тази платка?", а употребявания в заглавието и питането прословут"чип", е неправилно фокусиран.. :-D
у тяхно село така го викат :mrgreen:
ESPACE - майстор
Снимай платката и от другата страна.

Тема "Някой знае ли какъв е този чип?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: