От мобилни телефони до цифрови камери
metal5000 - напреднал
Имам компютър със кръгъл дисплей на кутията но подсветката на дисплея не работи,крайните две жички на черния лентов кабел не са свързани към дъното.
Изображение
Изображение
Изображение
npace - специалист
По-добре да стои така, ако свети като изгасиш ламбата в стаята ще е супер дразнещо.
Въобще тоя тренд със светещите части последните години е пълна простотия.
Antonii - майстор
А светела ли е някога. Това, че тези две жици не са свързани никъде, то може и да не трябва да се свързват в случая.
Може да са за някой датчик който при вас липсва.
Мойта подсветка на подобен дисплей угасна и беше изгорял светодиод. Така, че ако при вас е светела, то причината може да е същата.
А при някои дъна тези неща се контролират и от биоса на дъното.
shadow__01 - майстор
съб мар 09, 2019 11:47 pmnpace написа:
Въобще тоя тренд със светещите части последните години е пълна простотия.
За клавиатурите е много полезно и хубаво да са с подсветка. Нямам предвид някаква със 100 цвята, а нещо по обикновено. Достатъчно е да поддържа няколко цвята и настройка на яркостта. В полутъмна стая е много удобно. Нямам такава, но след години следващата ми клавиатура ще е светеща.
nikolov333 - майстор
Аз си купих една с подсветка в 4-5 цвята, но нещо не ми допаднаха клавишите и си стои на рафта..
npace - специалист
нед мар 17, 2019 11:44 pmshadow__01 написа:
За клавиатурите е много полезно и хубаво да са с подсветка. Нямам предвид някаква със 100 цвята, а нещо по обикновено. Достатъчно е да поддържа няколко цвята и настройка на яркостта. В полутъмна стая е много удобно. Нямам такава, но след години следващата ми клавиатура ще е светеща.
Клавиатурата определено е изключение, супер удобно е с подсветка.
Аз имам такава:
Прикачен файл:
Genesys Thor 300 TKL.jpg
Genesys Thor 300 TKL.jpg (18.67 KиБ) Видяна 1796 пъти


Голям боклук са, да знаеш. :lol:
npace - специалист
пон мар 18, 2019 12:04 amnikolov333 написа:
Аз си купих една с подсветка в 4-5 цвята, но нещо не ми допаднаха клавишите и си стои на рафта..
Клавишите трябва да се пробват, сините дето масово ги продават не са подходящи за офис работа.
Кафевите са идеални, аз исках такива, но са скъпи и взех с червени. :lol:
Червените също не са лоши.
nikolov333 - майстор
Моята я взех от Techno.. много меко се натискат и не съм свикнал с такива.. За офис работа установих, че ми е голям проблем да знам кога пиша на лат/кир и включени ли са главните букви, ако има такава светлинна индикация на клавиша за гл.букви е супер, но за лат/кир, трябва да погледна към екрана, а най-добре е да се мине курс за писане, без да гледаш клавиатурата.. :-D
Прикачен файл:
IMG_20190318_004939.jpg
npace - специалист
пон мар 18, 2019 12:48 amnikolov333 написа:
Моята я взех от Techno.. много меко се натискат и не съм свикнал с такива.. За офис работа установих, че ми е голям проблем да знам кога пиша на лат/кир и включени ли са главните букви, ако има такава светлинна индикация на клавиша за гл.букви е супер, но за лат/кир, трябва да погледна към екрана, а най-добре е да се мине курс за писане, без да гледаш клавиатурата.. :-D
Слим профил мембранни са такива - балончетата са прекалено малки и не могат да произведат достатъчно първоначално съпротивление. Има хубави мембранни включително и с подсветка на Лоджитек и Редрагон за около 50 лв.
Но най-хубавите са механичните - с пружинки и пластинки вътре, клавишите са отделни елементи и може да се сменят. "Цветовете" на клавишите показват какъв е механизма - червените имат линейно нарастващо съпротивление, кафявите имат допълнително първоначално, сините имат допълнително първоначално плюс звук.
Може да минеш през Ардес или друг по-голям компютърен магазин и да поискаш да ти покажат такива клавиатури. Има модели на Редрагон и А4Тек с кафяви клавиши за около 100 лв с ДДС.
Десетопръстната система се учи със самоучител за няколко часа (сумарно, една седмица по 10 минути на ден примерно).
Като минем по веднъж уроците на два-три самоучителя и сме готови. :)
kolev_k - специалист
съб мар 09, 2019 10:27 pmmetal5000 написа:
Имам компютър със кръгъл дисплей на кутията но подсветката на дисплея не работи,крайните две жички на черния лентов кабел не са свързани към дъното.
Изображение
Изображение
Изображение
Амчи сзвържи ги!

Тема "Подсветка на дисплей на pc кутия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: