От мобилни телефони до цифрови камери
muhala - майстор
Здравейте,

Монитора на домашния комп спря да пали от известно време. След няколко изключвания от контакта успява да тръгне. В нета намерих човек с подобен проблем. Сменил е кондензаторите на захранването и се е получило. Отворих монитора и видях два надути кондера. Ще сменя всичлите, но не съм сигурен с какви. Предполагам, че трябва да са low esr.
Изображение
plamen6703 - майстор
пон апр 29, 2019 4:24 pmmuhala написа:
Предполагам, че трябва да са low esr.
Точно така, вземи с "Low ESR", смени ги и ако е от тях проблема е решен!
Успех! :partyman:
preslav - майстор
пон апр 29, 2019 4:24 pmmuhala написа:
Здравейте,

Монитора на домашния комп спря да пали от известно време. След няколко изключвания от контакта успява да тръгне. В нета намерих човек с подобен проблем. Сменил е кондензаторите на захранването и се е получило. Отворих монитора и видях два надути кондера. Ще сменя всичлите, но не съм сигурен с какви. Предполагам, че трябва да са low esr.
Изображение
Така е писал някой тук https://www.sandacite.bg/forum/viewtopi ... =63&t=3514
При мои познати мониторът тръгваше след няколко включвания, в един момент спря да тръгва и се оказа, че дори на ремонт не подлежи или ремонтът е неоправдано скъп - не си прави експерименти с включ/изключ, а сменяй кондензаторите с low esr.
tzetz009 - специалист
В магазина всички електролитни кондензатори са с нисък ESR !

:partyman: :partyman: :partyman:
plamen6703 - майстор
В тоя магазин http://www.elimex.bg/search.html?phrase ... 0%BE%D1%80 кондензаторите не само, че не са "с нисък ESR", ами още нови и са за боклука !
Докато в този магазин https://store.comet.bg/Catalogue/CAP/Ca ... AiOiIyMCJ9 не само кондензаторите, но като цяло електронните компоненти са с много добро качество!
Просто трябва да се подбират магазините, в които се пазарува! :partyman:
muhala - майстор
От Елимекса и резистори не си купувам. От Комет пазарувам. Благодаря ви за отговорите. Утре ще напазарувам
hidrazin - майстор
Аз май и от ksp-electronics ще спирам да купувам.
Взех 10 броя ТАКИВА - всичките до едно менте, вероятно с премаркиран надпис.
Нямат нищо общо с истината...
:partyman:
muhala - майстор
Смених кондензаторите и монитора тръгна от раз. 1000uF 16V, 330uF 35V, 47uF 50V, 10uF 50V, 1000uF 10V Общо 2.45лв. :)
ИзображениеИзображение

Модела на монитора е Philips Brilliance 220CW (ако някой използва търсачката, нека попадне тук)
Мерси отново. Спестих си поне 200 лв.
MamaMy - майстор
Беше хубаво да смениш и този на 400 волта (дебелия, зелен, хоризонтален). Той реално отнася всички токови удари и много често останалите заминават заради него. Той рядко се надува, но като му огледаш краката почти винаги единия е окислен от изтеклия електролит. Аз ги дърпам с пинцета и редовно единият се измъква изгнил в основата. :)

ПП Няма как да спестиш 200 лв от ремонт за 30лв. Още повече, че не е довършен. Втора ръка такъв монитор с гаранция върви по 100-130 лв. Аз ги взимам от тези :roll:
Последна промяна от MamaMy на вт апр 30, 2019 11:08 pm, променено общо 1 път.
muhala - майстор
Затворих го вече. Колкото изкара. Ще знам за другия път.

Тема "Кондензатори за импулсно захранване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: