От мобилни телефони до цифрови камери
plamen6703 - майстор
вт юли 16, 2019 9:15 pmmoimoimoi написа:
това би трябвало да е нещо подобно https://vikiwat.com/product/17217/kontr ... 80vdc.html
и като гледам трябва DC захранване, A при мен го няма,някой си го е познал най-вероятно
Линка е добавен допълнително и сега го виждам. Правилно си се ориентирал би трябвало да има DC захранване, ако наистина липсва такова най-вероятно е било с трансформатор и го взел някой да си го има или да му вземе "жицата" :) .
moimoimoi - майстор
това е платката за управление
потенциометъра има 4 извода и захранването е на два от тях , на третия извод е тиристора а на четвъртия през бушон към двигателя.всеки потенциометър в крайно ляво положение има ключ за прекъсване на веригата.

Прикачен файл

20190717_144551.jpg

Прикачен файл

20190717_144345.jpg

Прикачен файл

20190717_144311.jpg

Прикачен файл

20190717_144326.jpg
tzetz009 - специалист
:) Е , трябваше да кажеш , че е самоделна платка на 25+ години ! Нищо постояннотоково няма и не е имало преди нея . Дори един електролитен кондензатор не се вижда ! Според мен това изначално е мислено за мАтор с навивка на късо .

:partyman: :partyman: :partyman:
ben84 - специалист
Toва са три отделни регулатора подобни на този от снимката, поместени на една платка.
Не ти требе изправител.
Въпроса ми е дали имат значение оборотите в процеса, или платката се ползва предимно да намали напрежението до 180В?
Изображение

ПП.
Свържи всичко направо на 220В през някое котлонче и виж какво че стане :partyman:
hidrazin - майстор
ср юли 17, 2019 4:04 pmmoimoimoi написа:
това е платката за управление
потенциометъра има 4 извода ...
:-D
Върна ме в детските години.
Потенциометъра е TESLA с ключ и не е с 4 извода - ЦЪК
Тези 4 извода са само от ключа отзад.
Самия потенциометър си е стандартен с три извода - запоени са на платката.
Всичко останало е както са го написали. Обикновен фазов регулатор.
Че даже и със съставен динистор - навремето бяха кът...
:partyman:
ESPACE - майстор
Обаче този който е правил платката е бил голям ентусиаст, как само е изрязал пътеките :)
ben84 - специалист
ср юли 17, 2019 9:41 pmhidrazin написа:
Всичко останало е както са го написали. Обикновен фазов регулатор.
Че даже и със съставен динистор - навремето бяха кът...
:partyman:
Kaто немах динистор, турах глимка :-D
чет юли 18, 2019 9:26 amESPACE написа:
Обаче този който е правил платката е бил голям ентусиаст, как само е изрязал пътеките :)
Я ги режех със стругарски нож.
Като пораснах си купих два литра азотна киселина. Стигнаха ми за тоя живот. :drinkers:
kozl - майстор
Аз па ползвах от ножчетата за линулеум. Или с макетно ножче прорязвам и после беля ненужното Cu фолио, но става по-бавно, а мое би по-убаво. Докато не ми доставиха железен трихлорид. Сега обаче не помня къде го складирах и все едно го немам :sad:
Antonii - майстор
Ако ще обсъжадеме методи за разяждане на печатни платки, то и амониевия персулфат също е опция.
Не цапа толкова колкото железния трихлорид и не е нужно да вадиш платката от разтвора за да видиш трябва ли и още.
moimoimoi - майстор
днес го вързах директно на 230 волта и проработи нормално.

Тема "Запитване за управление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: