От мобилни телефони до цифрови камери
kuger - майстор
нед авг 11, 2019 9:31 pmLutchezar написа:
.........
И евентуално разширяване на обхвата по ток и евентуално защита...
Със сигурност разходите и загубеното време са по-големи от предложеното по-горе решение.
Кога правя нещо, то трябва да е като хората, а и кеф цена няма!
ben84 - специалист
нед авг 11, 2019 9:24 pmkuger написа:
Обаче, има едно НО! След изправяне и филтриране това 12V ще стане доста над 12. За силна музика ще се ядва /може би/, но за слаба, особено и ако се захрани и паметта /да не губи станции/, не съм много сигурен дали няма да се опече CD-то.
Аз бих заложил на траф с по-високо вторично напрежение /примерно 15V и стабилизатор.
Никакъв проблем за тия джаджи не е напрежение от 18 волта.
Погледни схемата на някое такова радио.
Стабилизатори си има, къде требе.
Другите интегрални схеми могат да работят на доста над 12в.
Да не забравяме, че има "умни" коли, които в определени ситуации решават да зареждат на макс и вдигат напрежението до 16 волта.
Тъй че кому са нужни баш 12 волта?
По-скоро требе да се притеснява да не се получава пад от басите и да гасне :supz:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Поне 1000мкФ, да увеличи на 4700мкФ, ако не двойно.
kuger - майстор
Баси, изчезна ми мнението, няма значение, без това мераклията не се вясна повече
:partyman:
orbetsov - помощник
Сега направих експеримент с захранване от комп. и добавих едно светодиодно драйверче за да поддържа паметта, като сложих и 2 диода да не връщат ток едното към другото, които бяха останали от окабеляването на модул за централно. Дали е удачно това което съм направил за дългосрочно ползване?
ben84 - специалист
нед авг 11, 2019 10:34 pmorbetsov написа:
Сега направих експеримент с захранване от комп. и добавих едно светодиодно драйверче за да поддържа паметта, като сложих и 2 диода да не връщат ток едното към другото, които бяха останали от окабеляването на модул за централно. Дали е удачно това което съм направил за дългосрочно ползване?

Ако работи и нищо не грее си го ползвай така.
orbetsov - помощник
нед авг 11, 2019 10:03 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Поне 1000мкФ, да увеличи на 4700мкФ, ако не двойно.
Това което аз видях беше с такъв тип грец, и такъв кондензатор, но незнам стойностите им, а трафа бая малък на размер. Проблемът не е да взема едно захранване, а просто ми се иска нещо да сглобя. Какво ще стане ако греца и кондензатора са с големи стойности. Всичко беше кълбо от кабели и само траф грец и голям кондензатор.
Изображение
Изображение
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Когато са с големи стойности, ще са вечни.
От трафа повече от 5-6А няма да дойдат.
Слагаш грец който идържа 5 пъти повече. - 25А примерно.
На кондензатора повече от 16V няма да дойдат, вземи го за 25,35V -достатъчно е!
Капацитета е по-важен в случая ->= 4700мкФ. И 10 000мкф. да сложиш е по-хубаво.
Но няма смисъл да ходиш с Газката до магазина за кофичка кисело мляко.
Lutchezar - майстор
нед авг 11, 2019 9:48 pmkuger написа:
Кога правя нещо, то трябва да е като хората, а и кеф цена няма!
:partyman:
Но това не са ти първите стъпки в електрониката все пак :-D
Знаеш какво защо и как.
А не като авторът, че и много други дават проблема и очакват да им се каже кои блокчета от Лего-то да си купят или изровят от някъде за да се реши проблемът вечно и на момента :partyman:

Хубаво е човек да разбира как работят нещата и да може да си ги сметне.
Но ми е интересно като се комплектова трафа с горния голям грец и голям кондензатор, колко волта ще има на изхода?
А и не знаем каква е консумацията че и с какви колони е, няма да е на слушалки ;-)
orbetsov - помощник
пон авг 12, 2019 3:36 amLutchezar написа:
нед авг 11, 2019 9:48 pmkuger написа:
Кога правя нещо, то трябва да е като хората, а и кеф цена няма!
:partyman:
Но това не са ти първите стъпки в електрониката все пак :-D
Знаеш какво защо и как.
А не като авторът, че и много други дават проблема и очакват да им се каже кои блокчета от Лего-то да си купят или изровят от някъде за да се реши проблемът вечно и на момента :partyman:

Хубаво е човек да разбира как работят нещата и да може да си ги сметне.
Но ми е интересно като се комплектова трафа с горния голям грец и голям кондензатор, колко волта ще има на изхода?
А и не знаем каква е консумацията че и с какви колони е, няма да е на слушалки ;-)
Разбирам, но когато това не е моята сфера ми е трудно да включа, затова и използвам форума. Радиото ще се слуша в работилницата на четири 14см. говорителя (колкото да са запълнени каналите). Допадна ми простотата на това което видях и затова пуснах темата, а и имам споменатия трансформатор 12в и се зачудих ако му сложа и аз грец и кондензатор дали ще стане същото нещо. Трафа който видях бе с размери 6 на 6см. но за съжаление не знам какво излиза на изхода му, греца също не мога да видя стойностите а само кондензатора видях че е 46в и се виждат 0000мф незнам какво има пред нулите.

Тема "Помощ за свързване на авто цд вкъщи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: