От мобилни телефони до цифрови камери
aiako - специалист
Здравейте , подариха ми един 55" телевизор с спукан панел , но работеща подсветка. Искам да използвам подсветкат заедно с захранването на телевизора за осветление.

Не искам да купувам захранване. Не искам да презапоявам с цел да намаля необходимото напрежение и да ползвам каквото имам. Също така не мога да влезна до настройките и да премахна режима за спестяване на енергия за да светне като натисна копчето и продължи да свети (иначе се изключва на всеки 5 мин.)

За целта ми трябва да залъжа захранването да работи постоянно, но пък на платката няма написано кой кабел за какво е. Опитах да намеря схема , но не се справих.
Измерих какво е напрежението при включено/изключено - ще приложа схема малко по късно.
Може ли ако някой има идея , да каже на кой кабел какво напрежение трябва да де подаде за да работи постоянно захранването.

Модела на захранването е vestel 17ips72

Изображение
Изображение
Изображение
Brassmonger - специалист
Търси чип който играе ролята на таймер. Потърси в какви схеми се използва по принцип в интернет и с малко късмет може да успееш. Ако обаче целенасочено не позволява продължителна работа има вероятност някой елемент да не издържи.
ben84 - специалист
нед фев 16, 2020 2:32 pmBrassmonger написа:
Търси чип който играе ролята на таймер. Потърси в какви схеми се използва по принцип в интернет и с малко късмет може да успееш. Ако обаче целенасочено не позволява продължителна работа има вероятност някой елемент да не издържи.
Абе и аз не съм специалист, ама не ми се вярва да има отделен таймер, за тая работа.
По-скоро сигнала иде от нещото де управлява целия телевизор.
Но нека специалистите кажат.

Иначе аз бих "замерил" напреженията, де влизат в платката на ламбите на светнато и на угаснало.
После бих сравнил резултатите.
Успех!
kolev_k - специалист
А ако си направиш или купиш готово реле за време(с таймер 555 да речем)в режим на мултивибратор и да ти цъка копчето през необходимото време,или ако копчето стои непрекъснато натиснато,няма ли да стане?

Тема "Залъгване на сигнала на захранване с цел постоянно напрежение.(големи снимки!)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: