• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
От мобилни телефони до цифрови камери
nik1357 - напреднал
пет сеп 27, 2019 9:56 ammiroki написа:
@nik1357
Колега, по-горе писа, че трябват 12 тела за да компенсират от 12 до 220 волта. После писа, че трябват 32 панела по 310 W за да ти дадат 10 000 W 12 V. Защо ги гледаш разделено, а не ги умножиш. 12 групи по 32. Това са 384 тела. 10 000 W 220 V.
Това чудо ще произвежда 10 000 W на час. До 8 часа на ден. И може да захрани 3 акумулиращи печки.
Относно насочване на светлината ще има нагряване, панелите като се нагреят влошават характеристиките си.
От това което писах по горе май не си разбрал нищо.10000 вата е мощност нямаща нищо общо с напрежението.Тези 12 тела нищо не компенсират.Просто е по икономично да се пренася електричеството с по високо напрежение при което се полазват по тъхки кабели и загубите са по малки.Язък за барута.
Относно загубите от това .чепанелите са загряли ,не мислиш ли че през зимата точно топлинна енергия ще произвевдам.Така че колкото са по топли толкова по топла ще е стената.А и колко ли ще прегреят през зимата .Чак е страшно да го помисли човек.
nik1357 - напреднал
пет сеп 27, 2019 6:29 amшоп написа:
@nik1357, ти прочете ли темата за отопление на бойлер с ФВ?
има колега с 1000вата ФВ греещ директно бойлер.
Там подробно са описвани проблемите, когато панелите не са в МППР режим.
Благодарям,че ме насочи към темата.Прочетох я и ми хареса.Ако обичаш поясни съкращението МППР.
шоп - майстор
Техническа грешка при писане
Мппт режим имах впредвид
miroki - майстор
съб сеп 28, 2019 2:48 amnik1357 написа:
От това което писах по горе май не си разбрал нищо.10000 вата е мощност нямаща нищо общо с напрежението.
От това което аз ти написах, стискам палци поне нещо да си разбрал.
Инверторът не ражда.
шоп - майстор
съб сеп 28, 2019 12:03 pmmiroki написа:

Инверторът не ражда.
Точно така, даже напротив. В инвертора се губи част от влязлата в него енергия.
Всяко преобразуване на енергия е със загуби.
nik1357 - напреднал
съб сеп 28, 2019 12:03 pmmiroki написа:
съб сеп 28, 2019 2:48 amnik1357 написа:
От това което писах по горе май не си разбрал нищо.10000 вата е мощност нямаща нищо общо с напрежението.
От това което аз ти написах, стискам палци поне нещо да си разбрал.
Инверторът не ражда.
Инвертор ,ако ползвам, ще е само през лятото.А за зимата повишаването на напрежението е от това ,че панелите се свързват последователно или паралелно ,или пък смесено - последователно и паралелно в зависимост от проектните изисквания за напрежение на захранващия източник.Както съм писал ще пелзвам правотоково захранване .Идеята е да няма електронни елементи и други неща които освен че са скъпи консумират енергия и се развалят.Също така няма да има ел акомулатори защото оскъпяват системата и трябва да се сменят през няколко години.Тези сметки които не си разбрал са защото променливия ток 220 волта има ефективно напрежение приблизително колкото прав ток с нпрежение 170волта.което се постига като се свържат примерно 14 броя 12 волтови панела последователно,за да се ползват стандартни нагреватели за 220 волта променлив ток.това е само пример.Бъди спокоен -като купя панелите ще знам как да изчисля схемата Какви ще са панелите ще зависи от цената за еденица мощност.
Не очквам да съм напълно независим от доставчиците на електроенергия .За зимата няма да отоплявам цялата къща ,а само една стая и кухня.
Надявам се с дсет киловата инстлирана мощност да покрия около 50 % от разходите за отопление.По всяка вероятност нощем ще ползвам климатик.
Мисля и за термопомпена инсталация.Така че ще се справя.
hidrazin - майстор
съб сеп 28, 2019 11:56 pmnik1357 написа:
Така че ще се справя.
1.Ще направиш точно едно нищо!
2.Въпрос - В кой клас си???
:partyman:
nik1357 - напреднал
нед сеп 29, 2019 12:15 amhidrazin написа:
съб сеп 28, 2019 11:56 pmnik1357 написа:
Така че ще се справя.
1.Ще направиш точно едно нищо!
2.Въпрос - В кой клас си???
:partyman:
Ами значи трябва да си радостен ,че няма да е в твоята къща.Като те гледам как се справяш с ватовете и напрежението трябва да тичам 20г години срещу тебе и пак няма да ме догониш по математика ,физика и електротехника.Сллед като завърших образованието си съм научил още толкова много, че няма да имаш идея за знанията ми и след 100 години. :toimonster:
hidrazin - майстор
нед сеп 29, 2019 1:06 pmnik1357 написа:
Сллед като завърших образованието си съм научил още толкова много, че няма да имаш идея за знанията ми и след 100 години. :toimonster:
Аха, така е. И всички забелязват колко си образован.
А можеш ли да напишеш поне 2-3 изречения без правописни грешки???
И да спреш да пишеш акомулатор - така и не си научил как се пише.
Цъ, цъ, цъ ... жалко за завършеното основно образование. То друго няма де.
:partyman:
miroki - майстор
Колега, явно правилно съм те разбрал. Ако ще ги свързваш успоредно и последователно си приготви пари за бройката, която ти написах. Двеста и няколко панела бяха. Виж ги там в предните мнения.
Това исках да ти кажа, че се надявам да си разбрал.
Относно знанията, да се заяждаш или още повече обиждаш някой, който всъщност ти помага и то персонално и абсолютно безплатно си е идиотия.
Отделно никаква представа нямаш, кой колко и какви висши образования има. И колко и какви професионални и не професионални квалификации.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "отопление н къща със соларни pv панели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: