• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
От мобилни телефони до цифрови камери
MamaMy - майстор
Да ги беше наредил само подпрени на стената на терасата и с хвърчащ разклонител да беше закачил бойлера, до сега да ги беше избил половината поне от топла вода :lol:
opi - помощник
нед мар 28, 2021 7:48 pmLazarGanev написа:
Точно така - 10 панела е вече друго (150Вт) - не е крушка, а крушка и половина. Ама явно ще трябва да изчакаш да се включи още някой, дето не разбира и да ги избистрите нещата. Щото тези дето разбират нещо те отсвирват :x
..добре да добавим и вятърна турбина(на кутията пише 8000Вата ама не и давам овече от 800-1000вата)сега ще захраня ли така описания подвижен климатик от 400-500вата и ако да как да ги свържа?
miroki - майстор
Системата вероятно ще произвежда зимата около 3-3,7 кв. на ден.
Това може да подсигури работата около 7 часа на 500 вата консуматор, само, че ще залезе слънцето.
Ако има акумулатори, може и след залеза. Само, че ще вкараш още много пари.
За 70 ст. ток на ден дали си заслужава?
За това ти препоръчаха нагревател, че е по непретенциозен.
Огледай тази система:
https://elektronikabg.com/product/1640/ ... aneli.html
...
и коментарите на тази:
https://elektronikabg.com/product/655/f ... aneli.html
...
Christo - майстор
Тия ще са някакви големи специалисти. "МонокристалЕНИ соларЕНИ панели".
С 2 леви - специалист
Някой не може да смята, не съм аз, струва ми се. 10 150-ватови панела са киловат и половина! Ако са в паралел - 18 волта по 80 ампера, ако са последователно - 180 волта по 8 ампера. :partyman:
MamaMy - майстор
То в тази тема става дума за различни панели. Последните са толкова, да. :weedman:
opi - помощник
пон мар 29, 2021 5:07 pmmiroki написа:
Системата вероятно ще произвежда зимата около 3-3,7 кв. на ден.
Това може да подсигури работата около 7 часа на 500 вата консуматор, само, че ще залезе слънцето.
Ако има акумулатори, може и след залеза. Само, че ще вкараш още много пари.
За 70 ст. ток на ден дали си заслужава?
За това ти препоръчаха нагревател, че е по непретенциозен.
Огледай тази система:
https://elektronikabg.com/product/1640/ ... aneli.html
...
и коментарите на тази:
https://elektronikabg.com/product/655/f ... aneli.html
...
..да ,преглеждал съм го този сайт и този също има подобни конфигурации https://kynchev.com/mediumsolarsystem.html и на базата на техните примери си мисля ,че с 10 панело по 150в може да се направи нещо(и ако добавим и вяртърната турбина 800в ще е и по-добре) ..има една комбинаци 12/220V 1800W OR1 и OR2 (5 и 6 под ред) с уневвесален инвертор 2160VA ,където може да се включи6 и в мрежата како ти паднат батериите.За нещо такова мисля аз..само ,че самото изпълнение ми е пълен X...и още нещо не разбрах -мога ли да вкл. инвертор на DC load на обикновен контеолер или само директно за батерията?
Прикачен файл:
Contoler100A..jpg
чет сеп 26, 2019 1:28 pmшоп написа:
чет сеп 26, 2019 1:07 pmBoxo написа:
Основната идея (поне при мен) е да има топла вода за миене и къпане и да подпомага подовото зимата.
И другия въпрос, е колко време ще се избива цялата система и дали си заслужава инвестицията
Имам вакуумно тръбни колектори, имам и плоски. Топла вода буквално неограничено кличество. Имам и въздушни вакуумни колектори, както и такива от бирени кутийки. Всичко това подпомага и отполението чрез директно въздушно отопление и чрез водно подово..

Относно инвестицията и избиването....това е дълга и локумна тема. Те и в КТБ инвестираха...
И в долари и в акции, облигации, фондови борси, крипто валути и много светнаха на червено.
И в злато на 1800$ унция влязоха мнозина. Някой "инвеститори" си сложиха примката...буквално.

Обаче аз не познавам никой който се е облажил от слънчака да се оплаква :prayer: :supz: :rock:
как
от бирени кутиики
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
пон мар 29, 2021 8:01 pmС 2 леви написа:
Някой не може да смята, не съм аз, струва ми се. 10 150-ватови панела са киловат и половина! Ако са в паралел - 18 волта по 80 ампера, ако са последователно - 180 волта по 8 ампера. :partyman:
Разбира се, че не си ти. Разбира се, че общо са 1500W.
Досега да съм ги вързал 10-те последователно и директно на 3kW нагревател. Много близко до параметрите които се търсят. 3kW нагревател има съпротивление 16-17ома. При захранване 160-170V и 16-17ома, тока е 10A, съвсем близко до 9А. Дори леко да падне напрежението пак сме близо до максимално отдаваният ток на панелите.
Към 1300W мисля, че ще се получи на час ако не и повече. Или към 87% ефективно използване на панела, без никаква електроника!
нед мар 28, 2021 7:48 pmLazarGanev написа:
Точно така - 10 панела е вече друго (150Вт) - не е крушка, а крушка и половина. Ама явно ще трябва да изчакаш да се включи още някой, дето не разбира и да ги избистрите нещата. Щото тези дето разбират нещо те отсвирват :x
Извинявайте с каква Аритметика работите 150 Х !0 равно на 150 не е ли 1500W
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "отопление н къща със соларни pv панели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: