• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
nikolov333 - майстор
Комшиите и те ли са така..?
burkov - специалист
Да, на един стълб сме. В една кутия са и двата електромера. Ние сме и роднини с тях и те писаха жалби, но няма ефект.
Въпроса е дали за един хладилник и две малки помпи си заслужава да се взима нещо толкова голямо колкото предложеното по-горе. Даже почвам да се чудя дали да не взема отделни устройства, защото за камината ще трябва и нещо с батерия.
nikolov333 - майстор
Преди вас ел.мерите на стълбовете имат ли заземяване и колко далече сте от трафопоста?
burkov - специалист
Честно казано не съм проверявал, но ще огледам. Имам подозрение че сме на повече от 500 метра. А стълбовете са правени по едно и също време, и ме съмнява някой нда е заземен.
plamen6703 - майстор
Измери каквото ти казах в началото на темата и може да се окаже, че трябва да си направиш добро заземление и току-виж ти се качи напрежението с поне десет волта и нагоре. :partyman:
DMN - майстор
Ето толкова падаше напрежението с товар около 2-3 киловата при нас. Бях направил тази снимка за доказателство, макар че енергото едва ли щеше да се развълнува от подобно "доказателство" :-D
Прикачен файл:
DSC_0081.JPG
DSC_0081.JPG (95.87 KиБ) Видяна 1383 пъти



Казваш, че са измерили без товар 210V, ами тарикати. И наистина като погледнеш от тяхна страна в момента на измерването всичко е наред за тях. Не знам по какъв критерий и по какъв начин трябва да измерват подобни сигнали, но това в никакъв случай не е коректно....без товар. Щото и при нас без товар си беше в рамките на допустимото, но проблемът се вижда на снимката. Но както казах, вече всичко е наред, без да е бутано нещо по нашата инсталация, проблемът явно е бил при тях.
:partyman:
muhala - майстор
ср сеп 25, 2019 6:27 pmburkov написа:
Да, на един стълб сме. В една кутия са и двата електромера. Ние сме и роднини с тях и те писаха жалби, но няма ефект.
Въпроса е дали за един хладилник и две малки помпи си заслужава да се взима нещо толкова голямо колкото предложеното по-горе. Даже почвам да се чудя дали да не взема отделни устройства, защото за камината ще трябва и нещо с батерия.
Един UPS няма ли да ти свърши работа ?
ср сеп 25, 2019 7:33 pmplamen6703 написа:
Измери каквото ти казах в началото на темата и може да се окаже, че трябва да си направиш добро заземление и току-виж ти се качи напрежението с поне десет волта и нагоре. :partyman:
Ако има напрежение между нула и земя, може на зима да се топли безплатно с много як реотан.

Иначе подобен проблем имаше в една къща за гости над Априлци в едно село, където едва стигнах с колата. Пекоха едни пържоли на фурната 3ч. Гледам лампите едва светят. Спирам фурната, лампите светнаха нормално. Запалих барбекюто навън и приключихме драмата с пържолите.
burkov - специалист
ср сеп 25, 2019 10:38 pmmuhala написа:

Иначе подобен проблем имаше в една къща за гости над Априлци в едно село, където едва стигнах с колата. Пекоха едни пържоли на фурната 3ч. Гледам лампите едва светят. Спирам фурната, лампите светнаха нормално. Запалих барбекюто навън и приключихме драмата с пържолите.
Същата история е там. За това отоплението е с камина, а котлоните са предвидени на газ. Барбекюто също е предвидено за догодина, за саега го карам на скара :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Стабилизатор на напрежение за цял кръг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: