• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Chefo77 - майстор
Привет!
Имам странен казус с музиката в баничарката. Пионерче, с някакви там екстри, с него дойде.
Та - от няколко месеца като запаля сутрин, да речем (музиката се включва автоматично), когато е на ниска сила на звука ми се струва, че работи само лявата голяма колона и субуфера. Като увелича силата, се включва и дясната голяма колона и всичко си е наред цял ден.
Днес обаче в трафика по едно време звукът изобщо изчезна. Осветлението си е ОК, но звук - нула. Като увелича силата почти на максимума, от субуфера се чуват глухо някакви баси. Това на радио, на диск, на флашка. Реших, че е изгоряло стъпалото.
Махнах обаче панела, след 10-ина минути го сложих и ... пак имах музика. 5 минути - после същата ситуация. Пак махане, пак пауза и пак имам музика ...
Та - аз че съм се засилил да вземам едно джиджано Сони съм се засилил. Въпросът е - има ли нещо, с което мога да си поиграя с моите НЕумения в тази техника, с което засилването да се отложи? Изглежда като студена спойка (която няма да тръгна да презапоявам), има ли вариант нещо по-елементарно, като за мен? :lol:
И благодаря предварително, разбира се!
nikolov333 - майстор
Според мен е нещо в контактите или софтуерния сигнал от панела.. Можеш да ги огледаш търпят ли зачистване или нещо с контактен спрей да опиташ като идея, но не ми е ясно даже и как работи, та просто ъпвам темата с отговор.. plamen6703 или MamaMu ако кажат нещо бих им се доверил.. :)
plamen6703 - майстор
Ако пита мен, по-добре да не отлага засилването към "Сони"-то :) ! :partyman:
Chefo77 - майстор
Аз точно Пламен очаквах да се включи - и не ме разочарова :)
Някакъв шанс да е окислен предпазител например - нещо, което да се види чак след сваляне от таблото?
plamen6703 - майстор
Стефко, не е свързано с предпазител, просто си плаче за смяна и "Сони"-то е много добър избор :)
bycec - специалист
Все пак няма да коства особени усилия да се презапоят изводите на крайните чипове и куплунга към високоговорителите.
kolev_k - специалист
тоя с буфера добре че не е от Русе,щото такива като него ги целя с прашката от терасата :axe:
Chefo77 - майстор
Тия с прашките добре, че не ме целят, че много обичам да ги свалям оттам :lol: :lol: :lol:
ben84 - специалист
съб окт 05, 2019 8:36 pmChefo77 написа:
Тия с прашките добре, че не ме целят, че много обичам да ги свалям оттам :lol: :lol: :lol:
Аз в Русе живея от няколко месеца на осми етаж пред оживена улица.
Цяло лято минават Гоуфове, Бенвета тройки и Опели със свалени прозорци и "яката" музика. Един надуваше и класическа.
Та и на мен ми се е искало да отворя на някой и предното стъкло.
В Перник тая мода отшумя преди 20-тина години :-D

И да не съм оф...
Вчера си купих Pioneer SPH-10BT. Първите ми впечатления са добри. малко сложно се борави с функциите от панела, ама през приложението нещата стават приятни.
  • 1
  • 2

Тема "Автомузика - шантавее ми нещо..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: