• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
пон окт 14, 2019 9:21 pmplamen6703 написа:
пон окт 14, 2019 6:31 pmLutchezar написа:
Моля, не пиши с ГЛАВНИ БУКВИ!

За да не търсиме всички схеми и описания, би ли написал какъв е входа? HDMI, комплексен, scart...?

Също така след буквата А има 3 поколения на този модел...
Кое от трите поколения 14′′ е с HDMI, да не търсим схеми и описания :)
На телевизора му няма нищо, проблема е в предтелевизорното устройство, преди е знаел какво прави, сега се затруднява. Трябва му човек на място, който знае да му покаже къде се свързва приемника! :partyman:
Приятелю , случайно знам кой чинч къде да включа , а и поне цветовете "предтелевизорното устройство" все още различава :tonqe:
пон окт 14, 2019 8:45 pmiliya_i написа:
пон окт 14, 2019 6:27 pmpachuto59 написа:
ПРИЕМНИКА И КАБЕЛА РАБОТЯТ.
Как го установи?
Кога последно са работили заедно? Какъв е входа, дето не работи - AV или SCART? (ако не знаеш този отговор можеш и със снимки да си помогнеш). Ако е AV телевизора включен ли е на AV, и има ли нещо във буксата на SCART?
http://monitor.espec.ws/files/mk2-2jpg_312.jpg
пон окт 14, 2019 6:31 pmLutchezar написа:
Моля, не пиши с ГЛАВНИ БУКВИ!

За да не търсиме всички схеми и описания, би ли написал какъв е входа? HDMI, комплексен, scart...?

Също така след буквата А има 3 поколения на този модел...
http://monitor.espec.ws/files/mk2-2jpg_312.jpg
ср окт 16, 2019 10:53 ampachuto59 написа:
пон окт 14, 2019 9:21 pmplamen6703 написа:
пон окт 14, 2019 6:31 pmLutchezar написа:
Моля, не пиши с ГЛАВНИ БУКВИ!

За да не търсиме всички схеми и описания, би ли написал какъв е входа? HDMI, комплексен, scart...?

Също така след буквата А има 3 поколения на този модел...
Кое от трите поколения 14′′ е с HDMI, да не търсим схеми и описания :)
На телевизора му няма нищо, проблема е в предтелевизорното устройство, преди е знаел какво прави, сега се затруднява. Трябва му човек на място, който знае да му покаже къде се свързва приемника! :partyman:
Приятелю , случайно знам кой чинч къде да включа , а и поне цветовете "предтелевизорното устройство" все още различава :tonqe:
http://monitor.espec.ws/files/mk2-2jpg_312.jpg
пон окт 14, 2019 8:45 pmiliya_i написа:
пон окт 14, 2019 6:27 pmpachuto59 написа:
ПРИЕМНИКА И КАБЕЛА РАБОТЯТ.
Как го установи?
Кога последно са работили заедно? Какъв е входа, дето не работи - AV или SCART? (ако не знаеш този отговор можеш и със снимки да си помогнеш). Ако е AV телевизора включен ли е на AV, и има ли нещо във буксата на SCART?
http://monitor.espec.ws/files/mk2-2jpg_312.jpg
plamen6703 - майстор
ср окт 16, 2019 10:53 ampachuto59 написа:
пон окт 14, 2019 9:21 pmplamen6703 написа:
пон окт 14, 2019 6:31 pmLutchezar написа:
Моля, не пиши с ГЛАВНИ БУКВИ!

За да не търсиме всички схеми и описания, би ли написал какъв е входа? HDMI, комплексен, scart...?

Също така след буквата А има 3 поколения на този модел...
Кое от трите поколения 14′′ е с HDMI, да не търсим схеми и описания :)
На телевизора му няма нищо, проблема е в предтелевизорното устройство, преди е знаел какво прави, сега се затруднява. Трябва му човек на място, който знае да му покаже къде се свързва приемника! :partyman:
Приятелю , случайно знам кой чинч къде да включа , а и поне цветовете "предтелевизорното устройство" все още различава :tonqe:
Проблема да не се справиш с нещо толкова елементарно е точно в това, че нещата не стават със случайно както си го написал. Трябва да си сигурен кой кабел точно къде се включва, трябва да си сигурен кабела, който ползваш дали е изправен и трябва да си сигурен, че буксата/те на телевизора са изправни.
Повикай някой, който освен, че разпознава цветовете знае и как да свърже телевизора към приемника и закривай успешно темата! :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Панасоник ТХ-48СХ400Е
Прикачен файл:
received_496469654568091.jpeg
received_496469654568091.jpeg (22.98 KиБ) Видяна 1545 пъти

Не се включва нито от дистанционното, нито от бутона. Индикаторът не свети. На конектора на захранващата платка (към основната) има следните напрежения:
а) при включен
1/6=> +13V
1/5=> -12V
1/4=> -12V
1/3=> -12V
1/2=> 0V
б) при изключен конектор
1/6=>+11,5V
1/5=> -11,8V
1/4=> -11,3V
1/3=> - 4,2V
1/2=> 0V
Прикачен файл:
IMG_20200329_141626_HDR.jpg
Така ли трябва да са? Сменявана е основната платка - без ефект. Питат ме каква е вероятността ако се смени захранващата, че телевизорът ще заработи. Някой ще изрази ли оптимизъм за начинанието?
Последна промяна от Hoвoceлckи на нед мар 29, 2020 8:59 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
да нов. защото много се рових по 1 LG , ама вече няма нерви .То и фокуса на близо по SMD тата вече го няма. Оглеждам се добра промоция.
hidrazin - майстор
нед мар 29, 2020 4:33 pmHoвoceлckи написа:
... Питат ме ...
А защо питат теб? :?:
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Не бе, не си спамер. Ти така ... да се изпласкаш.
Каква конкретика ще внесе отговорът ми на въпроса ти?
В сервиз са го отказали. Собственика си е решил да се пробва и после го изоставил. По стечение на обстоятелствата ми се предлага да го ползвам временно ако тръгне.
Ако много те интересува стечението на обстоятелствата влез у фейса :-D
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: