От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
пет фев 14, 2020 10:15 amnikolov333 написа:
Къде я таз крушка за мазета, дето много лови..? :)
Оу немаш си представа колко бързо лови, а и наели писах, че га нема гепипротекшъна и те така си ловнала некой мераклия де гепи я и нейде на незнайно место премести я :-D
Та и аз се питам дека е тая крушка ........ :?
npace - специалист
ср фев 12, 2020 8:27 pmrulом написа:
всяко използване на девиатор, вече се замества със стълбищен автомат
Само дето не всяко използване на девиатор е на стълби в жилищен блок.
пет фев 14, 2020 7:00 amkozl написа:
гепипротекшън
Малко моментно лепило по цокъла преди завиване. :-D
Поне да я счупят и да се порежат докато я крадят. :lol:
lov - майстор
Ще оцапан темата но ще се смея като прочетох за лепилото и тоя гепипротекшън щот се сетих на времето какво чудо беше в коридора на нашето мазе. Докато я сложа и тя изчезне. Не ми е за крушките щото у фабриката на седмица изписвах по половин кашон ма ми е разправия да я навивам а баш кога най бързам и там тъмница. И взимам съответните мерки. Фасунгата виси на що годе дълъг кабел достатъчно ниско така че като застанеш под нея си я отвиваш без много разтягане. Та обръщам аз фасунгата на горе сипвам малко флуоресцин вътре и навивам новата ламба. Оправям я да се седи както си е била и чакам рибока да клъвне. :-D Е не чаках много още на другия ден се разбра кой е щото беше кат варосана афъска :lol: с тази разлика че в зелено. А и докато отвивал всичката боя връз него.
За не знаещите флуоресцина се ползва за оцветяване на вода когато се проследява под земята. Изключително силен оцветител в много малки количества. Дет се вика по добре да си изхвърлиш дрехите и седмица да стоиш под душа няма измиване.
krasi92 - майстор
пет фев 14, 2020 7:00 amkozl написа:
пет фев 14, 2020 6:55 amkrasi92 написа:
То с тия лед крушки няма нужда ни от девиаторе ни от стълбишни автомате. Наврътваш ламбата и нека си свети. Ако ти е зор да я гасиш сваляш бушоно у джоб и си ти. Все пак тия тъпи девиаторе трябва да си останат в 20 век.
С кои по-точно, щото за към 12 лв. придобих крушка 9W LED с датчик за движение. И от доста разстояние лови :shock:
За мазета е идеална, само дето нема гепипротекшън :sad:
Кои си избереш. 10 ледки по 10 вата колко ток ще изядът за месец като не ги изключваш
kozl - майстор
пет фев 14, 2020 6:47 pmkrasi92 написа:
Кои си избереш. 10 ледки по 10 вата колко ток ще изядът за месец като не ги изключваш
Толко, колко за хладилника :wink:
10*,01*(16*(0,05027+0,13538)+8*(0,05027+0,05676))*30=11,48 лв. на месец по данни на последната ЧЕЗ-ова ф-ра
или 10 LED-a по на 10 вата, като светкат цел месец, ако издържат диодете, изедат 12 LED-а Джитак, купени последно за по 96 стинки :wink:
Темата за девиаторен ключ, но пък ключа за ко е измислен :? За икономия или за удобство :?
Да предположим, че е за икономия, та от девиатора да се лъзнем по икономията.
Та от години следя не тока, а парите за тока за осветление на блока (ОН). Е оно таме са звънци, домофони и видеонаблюдение, но главното е ослепление. И откак са LED ослепителните крушки и плафони, а има и неколко ЛОТ, ма всичко веке е енергоспАсяващо с изключение на крушките в мазата - таме по ловни причини, та:
Сметката за тока намале 2 пъти, а очаквах повече. Като добавя, че първите LED-ове по общите части съм купувал по 4 лв. за крушка с 2 години гаранция и икономията умре.
kozl - майстор
пет фев 14, 2020 5:24 pmlov написа:
Та обръщам аз фасунгата на горе сипвам малко флуоресцин вътре и навивам новата ламба. Оправям я да се седи както си е била и чакам рибока да клъвне. :-D
Това нема да го прилагам, оти хитрата сврака с двата крака - шъ заборава и шъ позеленея от яд и даже шъ съм озеленерезилясан. Човеко е единственото животно, което се лови повече от 2 пъти в един и същ капан и ако съм па сложил в повече от една фасунга :shock:
Аз бях пойнал проводници по цокъла на миньонка (Е14) и проводниците закачам на клемите на фасунгата и оцеляха. У наша ЕС сега НЖ крушките не ловат, само LED-овете и то тези де не са в плафони.
krasi92 - майстор
съб фев 15, 2020 8:22 amkozl написа:
пет фев 14, 2020 6:47 pmkrasi92 написа:
Кои си избереш. 10 ледки по 10 вата колко ток ще изядът за месец като не ги изключваш
Толко, колко за хладилника :wink:
10*,01*(16*(0,05027+0,13538)+8*(0,05027+0,05676))*30=11,48 лв. на месец по данни на последната ЧЕЗ-ова ф-ра
или 10 LED-a по на 10 вата, като светкат цел месец, ако издържат диодете, изедат 12 LED-а Джитак, купени последно за по 96 стинки :wink:
Темата за девиаторен ключ, но пък ключа за ко е измислен :? За икономия или за удобство :?
Да предположим, че е за икономия, та от девиатора да се лъзнем по икономията.
Та от години следя не тока, а парите за тока за осветление на блока (ОН). Е оно таме са звънци, домофони и видеонаблюдение, но главното е ослепление. И откак са LED ослепителните крушки и плафони, а има и неколко ЛОТ, ма всичко веке е енергоспАсяващо с изключение на крушките в мазата - таме по ловни причини, та:
Сметката за тока намале 2 пъти, а очаквах повече. Като добавя, че първите LED-ове по общите части съм купувал по 4 лв. за крушка с 2 години гаранция и икономията умре.
Стегна ме шапката от изказването на колегата дето си позволява да пуши въе темата че девиаторите били стар версия и ги сменя със стълбищни автомати датчици.Аз също съм за пестенето на енергия и не бих заменил девиаторите с датчици.При преустроиство моя близкз позната ги мързяло да копаят за кабели и ключове и го решили с датчици и замазали старите ключове.Сега си има стълбище и коридори с осветление което си работи когато си иска и колкото време си реши то.Наи гадно е първите месеци когато си буден през ноща в спалнята и светне плафона в коридора.Другото готино на девиаторите е че са доста по евтини от тия датчици и сензори и не ги сменяш с по качественни 3 пъти в годината.Един мои познат често казва -много автомати слаби резултати.Аз съм за еволюцията но всяка жаба да си знае язовира.Девиатори не се заменят със стълбищен автомат.
nikolov333 - майстор
На практика плафоните с датчик във входа работят добре.. Единственият им недостатък е,, че не са ги измислили да работят и с бутоните, понеже е много заигравка да стане.. Според мен това е по-добрия вариант от девиаторите.. Вместо девиаторите бих предпопел бутони с тригерно реле.
hidrazin - майстор
съб фев 15, 2020 10:28 amkrasi92 написа:
Девиатори не се заменят със стълбищен автомат.
Поне от 10 години съм спрял използването и влагането на девиаторни и кръстати ключове.
Потребителите станаха много разглезени и вече доста пъти ми се случва да искат ламБа да се управлява от 4-5 места.
Няма нищо по-хубаво от едно iTL реле за тази цел.
:partyman:

Тема "За девиаторен ключ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: