От мобилни телефони до цифрови камери
baio - напреднал
Здравейте!
В дома си съм с алармена система Runner Series 8. На скоро купих един допълнителен комуникационен модул G16 на фирма Trikdis. Същия е с приложение да се управлява от мобилен телефон. За съжаление не мога да се справя да включвам двете зони по отделно. От фирмата ми дадоха тази схема която прилагам. Ако правилно съм разбрал свръзването трябва да е в следната последователност:
От тампера тръгва съпротивление 2К2 след което съпротивление 4К7 и 8К2. Едното реле се връзва на вход и изход на съпротивление 4к7 (това е затворената връзка NC на релето) а минуса на релето влиза в OUT1 на модула. Съответно и за 8к2 е същото, като съответно края на 8к2 влиза в GND на алармата. По този начин ми обясниха, че се работи, като два key switch. В панела (на runner) настройките са:
Р111Е
1= 1
2= 2

P112E
1= 1 and 3
2= 1 and 3
P25E 10E
1= е активирано
Моля ако някой може да пише дали правилно съм разбрал.
Последна промяна от baio на нед фев 16, 2020 9:14 pm, променено общо 1 път.
Nimi - специалист
Това което виждам като програмиране е за двата партишъна а не за две зони. Отделно от това има голямо значение какви сигнали подава модула - превключване или импулс.
P112E
1= 1 and 3
2= 1 and 3
Аз бих направил:
P112E
1Е = 1 and 3, 4
2Е = 1 and 3, 4

Опциия 8 зави от сигнала който подава модула.
На все пак стой въпроса какво точно искаш да управляваш. Това, че говориш за управление на зони ме притеснява.
baio - напреднал
Здравейте1
Точно това имах предвид да включвам и изключвам двата партишъна по отделно. Модула може да предава и impuls и level.
Nimi - специалист
Използвай "импулс" и активирай 8-та опция за двата партишъна.
Хубаво е да можеш да следиш статуса на двата партишъна поотделно. Не знам с колко входа/изхода е модула.
baio - напреднал
Благодаря ти. Да разбирам, че правилно иначе съм разбрал схемата? Иначе сега възникна друг проблем. От непрекъснатото сваляне и слагане на модула двете ми клавиатури (едната е на първи етаж а втората на втория) блокираха. тази на първия свети само единицата а на втория само 2. Изключих тока и акумулагора за повече от час и ги включих но пак са си така.
Nimi - специалист
Нямаш комуникация с клавиатурите. Провери кабелите на Clock и Data в лявата част на платката. За какво си играеш да закачаш/разкачаш модула?
Кой е точния модел на модула?
baio - напреднал
нед фев 16, 2020 6:01 pmNimi написа:
Нямаш комуникация с клавиатурите. Провери кабелите на Clock и Data в лявата част на платката. За какво си играеш да закачаш/разкачаш модула?
Кой е точния модел на модула?
G16
Последна промяна от baio на нед фев 16, 2020 9:15 pm, променено общо 1 път.
Nimi - специалист
Разкачаш модула за да провериш дали работят клавиатурите. Ако не тръгнат е гадно. Ще има нещо изгоряло и се моли да е платката, че е по-евтина от клавиатурите.
По-добрия ваариант за мене е G16T. От видеото е явно, че комуникацията е непълна иначе нямаше да се ползва key за командване на алармата.
baio - напреднал
Май точно това е станало защото модула е разкачен и пак двете клавиатури са така. Като пусна тока всички светлини на клавиатурите светват за миг и изгасват, като остава само да свети цифрата на съответната клавиатура. Иначе самата платка свети индикатора.
Nimi - специалист
Ами.. звънъш в Инсас и молиш за помощ.

Тема "Key switch аларма Runner Series" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: